تهران نیازمند145ایستگاه آتش نشانی/تقویت تجهیزات ایمنی،سیاست مدیریت شهری جهت افزایش تاب‌آوری شهر

آذر 22, 1400
9 بازدید

عضو شورای شهر گفت: تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان برای تقویت آتش نشانی هزینه شده و بیشتر هم هزینه می‌شود. به گزارش ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری در آیین افتتاح ۳ ایستگاه و رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به تاب آوری در برابر بحران ها و حوادث گفت: […]

تهران نیازمند145ایستگاه آتش نشانی/تقویت تجهیزات ایمنی،سیاست مدیریت شهری جهت افزایش تاب‌آوری شهر

عضو شورای شهر گفت: تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان برای تقویت آتش نشانی هزینه شده و بیشتر هم هزینه می‌شود.

به گزارش ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری در آیین افتتاح ۳ ایستگاه و رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به تاب آوری در برابر بحران ها و حوادث گفت: واکنش‌ها و تفاوت‌های مختلف در مقابله با بحران‌ها ناشی از این است که جامعه چقدر از ظرفیت‌ها، قوت‌ها و ضعف‌های خود اطلاع دارد و چقدر قدرت بازسازی در بحران‌ها را دارد.

وی اضافه کرد: تجارب جهانی نشان می‌دهد که هر چقدر شهرها و کشورها در تحکیم و تقویت زیرساخت‌ها قوی تر باشند و زیرساخت‌های بیشتری فراهم کنند در مواجهه با بحران ها بهتر  عمل می‌کنند و موفقیت بیشتری می‌توانند داشته باشند. سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یکی از سازمان های تخصصی و بسیار اثرگذار در هنگام بروز بحران و حوادث است و هر چقدر این سازمان قوی تر و کیفی تر و مجهزتر باشد هنگام رخداد و حادثه می تواند در کار امداد و نجات موثرتر باشد و با سرعت و کیفیت بیشتری حادثه را مدیریت کند و خسارت ها را به حداقل برساند.

صدراعظم نوری در ادامه گفت: در این دوره از مدیریت شهری بر اساس سیاست هایی که شورای شهر داشته است تلاش شده با رویکرد افزایش تاب آوری تجهیزات سازمان ها به خصوص سازمان آتش نشانی را تقویت کند تا توان پاسخگویی و سرعت عمل را بالاتر ببرد.

وی گفت: در بررسی های انجام شده تهران به ۱۴۵ ایستگاه آتش نشانی نیاز دارد و در حال حاضر ۱۳۳ ایستگاه ساخته شده است و تعدادی از ایستگاه ها در دست ساخت است.

به گفته وی، طی چند سال اخیر در شورای پنجم و اواخر شورای چهارم ،  ۱۳۰ میلیارد تومان برای آتش نشانی هزینه شده است و خواهد شد.
او افزود: یکی از ابتکارات خوب شورای پنجم و شهرداری این بود که در ردیف بودجه از محل دو درصد عوارض ایمنی، ساز و کاری فراهم شد که این دو درصد مستقیم قابل برداشت برای تجهیزات و ساخت آتش نشانی باشد نه جاری. در طول این مدت از اوایل سال ۹۷ این برداشت و ساز و کار خیلی به کمک آتش نشانی آمد و الان امکانات خوبی دارند و ایستگاه های مناسبی دارند.

او در پایان با اشاره به تشکیل سازمان HSE گفت: امیدوارم این مصوبه شورا هم از هیات تطبیق بیرون آید و اجرایی شود و سازمان اچ اس ای بتواند خدمات بهتری ارائه کند و طی قولی که مهدی داوری در آتش نشانی دادند نیروهای زن را در آتش نشانی  به کار بگمارند. ۱۶ زن تاکنون به کار گرفته شده است و بیشتر هم می شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا