تهدید دوباره مقتدی صدر علیه شرکت‌کنندگان در کنفرانس اربیل: «زمانی برای پشیمانی وجود ندارد»

مهر 7, 1400
28 بازدید

رهبر جریان صدر عراق بار دیگر شرکت‌کنندگان در کنفرانس عادی سازی روابط را که جمعه گذشته در اربیل برگزار شده بود، تهدید کرد و از دولت عراق خواست تا آنها را بازداشت کند.   مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در صفحه توییتر خود خطاب به دولت عراق و دستگاه قضایی این کشور گفت: «ما […]

تهدید دوباره مقتدی صدر علیه شرکت‌کنندگان در کنفرانس اربیل: «زمانی برای پشیمانی وجود ندارد»

رهبر جریان صدر عراق بار دیگر شرکت‌کنندگان در کنفرانس عادی سازی روابط را که جمعه گذشته در اربیل برگزار شده بود، تهدید کرد و از دولت عراق خواست تا آنها را بازداشت کند.

  مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در صفحه توییتر خود خطاب به دولت عراق و دستگاه قضایی این کشور گفت: «ما همواره منتظر اجرای قرار صادره علیه شرکت‌کنندگان در کنفرانس اربیل هستیم».

وی افزود: «اگر آنها دستگیر نشوند، اقدامات سختگیرانه (ملی) علیه سازشگران و شرکت کنندگان خواهیم داشت و در اینصورت جای هیچ گونه پشیمانی وجود نخواهد داشت».

جمعه گذشته، کنفرانسی در اربیل مرکز منطقه کردستان عراق با حضور چهره‌های عشایری و دانشگاهی برگزار شد و در آن بر لزوم عادی سازی روابط عراق با اسرائیل تأکید شد.

دولت عراق هم به برگزاری این کنفرانس واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد به دنبال آن شورای عالی قضایی عراق علیه شرکت کنندگان حکم بازداشت صادر کرد.

منبع: ايسنا