تمهیدات آتش‌نشانی برای نمایشگاه کتاب

آذر 22, 1400
15 بازدید

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تمهیدات این سازمان را برای سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب – که از فردا (4 اردیبهشت) در مصلی تهران آغاز می‌شود – را اعلام کرد. سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: سازمان آتش نشانی همچون سال‌های گذشته تمام توان خود را […]

تمهیدات آتش‌نشانی برای نمایشگاه کتاب

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تمهیدات این سازمان را برای سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب – که از فردا (4 اردیبهشت) در مصلی تهران آغاز می‌شود – را اعلام کرد.

سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: سازمان آتش نشانی همچون سال‌های گذشته تمام توان خود را برای تامین ایمنی این نمایشگاه بزرگ و بین المللی به کار خواهد بست در همین راستا علاوه بر اینکه تمام ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر تهران مثل همیشه در حالت آماده باش کامل قرار دارند، آتش نشانان  با استفاده از ۱۷ دستگاه خودرو سنگین، ۱۷ دستگاه خودرو موتورسیکلت،‌ چهار دستگاه خودرو سبک، یک دستگاه خودرو تخصصی نجات و یک دستگاه تانکر آب و با استفاده از شش دستگاه کانکس که یکی از این کانکس‌ها با کاربری آموزش نکات ایمنی و ارائه بروشورهای آموزشی و پنج دستگاه دیگر با کاربری عملیاتی و محلی برای استقرار آتش‌نشانان خواهد بود، در ۱۳نقطه از بخش‌های داخلی،‌ شبستان‌ها،‌ قسمت‌های مسقف و فضای باز نمایشگاه مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: ۱۴۰ نفر آتش‌نشان تخصصی به همراه ۱۵آتش‌نشان داوطلب به‌صورت روزانه در محل استقرار آتش‌نشانی در نمایشگاه کتاب حضور خواهند داشت. ۲۴نفر آتش‌نشان نیز در داخل این کانکس‌ها به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش هستند و دیگر آتش‌نشانان هر روز از زمان بازگشایی تا ساعاتی پس از تخلیه نمایشگاه در محل حضور خواهند داشت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشان با بیان اینکه این نمایشگاه از قبل توسط آتش‌نشانان مورد بازدید قرار گرفته و پرسنل این نمایشگاه  آموزش‌های لازمرا  فرا گرفته‌اند، در پایان گفت: از شهروندان درخواست می‌کنم که با توجه به اینکه در نمایشگاه حجم زیادی از کاغذ و کتاب وجود دارد و می‌تواند ریسک بالایی برای آتش‌سوزی داشته باشد،‌ اصول ایمنی را رعایت کنند. مراجعه‌کنندگان باید از روشن کردن سیگار، کبریت و فندک در داخل نمایشگاه خودداری کنند و در صورت وقوع حادثه از محل فاصله گرفته و سریعا مراتب حادثه را به آتش‌نشانان مستقر در محل یا سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اطلاع دهند.

انتهای پیام