تمدید فراخوان جهاد دانشگاهی برای آزمون مرکز توسعه حل اختلاف

آذر 2, 1400
11 بازدید

ایسنا/قزوین معاون آموزش جهاد دانشگاهی استان قزوین اعلام کرد: فراخوان جذب همکار داوری و میانجی‌گری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی تا پنجم آذرماه تمدید شد. سمانه ملاوردیخانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: واجدین شرایط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجی‌گری برای جذب در شورای حل اختلاف می‌توانند تا […]

تمدید فراخوان جهاد دانشگاهی برای آزمون مرکز توسعه حل اختلاف

ایسنا/قزوین معاون آموزش جهاد دانشگاهی استان قزوین اعلام کرد: فراخوان جذب همکار داوری و میانجی‌گری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی تا پنجم آذرماه تمدید شد.

سمانه ملاوردیخانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: واجدین شرایط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجی‌گری برای جذب در شورای حل اختلاف می‌توانند تا پنجم آذرماه برای شرکت در آزمون اداره کل توسعه امور میانجی‌گری و داوری مرکز توسعه حل اختلاف ثبت‌نام کنند.

معاون آموزش جهاد دانشگاهی استان قزوین با اعلام اینکه جذب در آزمون داوری به ۲ صورت آزمونی و غیر آزمونی انجام خواهد شد، اعلام کرد: مجموع ظرفیت‎های در نظر گرفته شده برای سه حوزه داوری، داوری تخصصی خانواده و میانجی‌گری حدود ۲۵ هزار نفر است که در استان قزوین در حوزه داوری عمومی در شهرستان‌های البرز، آبیک، آوج، بوئین‌زهرا، تاکستان و قزوین به ترتیب ۲۸،۱۴،۷،۲۸،۴۲ و ۸۴ نفر جذب خواهند شد.

وی اضافه کرد: در بخش داوری تخصصی خانواده نیز در شهرستان‌های البرز، آبیک، آوج، بوئین‌زهرا، تاکستان و قزوین به ترتیب ۱۴،۷،۷،۱۴،۲۱ و ۴۲ نفر و در بخش میانجی‌گری نیز به ترتیب ۱۴،۷،۷،۱۴،۲۱ و ۴۲ نفر در این آزمون پذیرفته خواهند شد.

ملاوردیخانی در خصوص رشته‌های مرتبط برای ثبت‌نام تأکید کرد: داوطلبان با داشتن حداقل مدرک سطح ۲ حوزه یا مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های مرتبط از جمله حقوق، فقه و الهیات (گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی) می‌توانند برای ثبت‌نام در آزمون‌های داوری، داوری تخصصی خانواده و میانجی‌گری؛ فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی و بالاتر رشته‌های روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، علوم تربیتی، مشاوره، مددکاری اجتماعی و مطالعات خانواده صرفاً مجاز به شرکت در آزمون‌های میانجی‌گری و داوری تخصصی خانواده هستند.

معاون آموزش جهاد دانشگاهی قزوین بیان کرد: شرط پذیرش در آزمون کتبی را کسب حداقل ۵۰ درصد نمره آزمون است و حداکثر ۲ برابر جذب جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه به مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

وی با اشاره به نحوه جذب غیر آزمونی تاکید کرد: برخی از داوطلبان، بدون آزمون و بر اساس شرائط خاصی که در دفترچه راهنمای ثبت‌نام به‌تفصیل شرح داده شده است می‌توانند نسبت به ثبت‌نام غیر آزمونی اقدام و مدارک موردنیاز را بارگذاری کنند.

ملاوردیخانی در خصوص جذب بدون آزمون اشاره کرد: در روش جذب بدون آزمون، سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و حرفه‌ای و تطبیق شرایط مورد بررسی قرار می‌گیرد که این فرآیند توسط مرکز توسعه حل اختلاف انجام خواهد شد؛ شرکت‌کنندگان پس در صورت داشتن شرایط جهت مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد.

وی با اشاره به زمان برگزاری آزمون گفت: بر اساس برنامه زمانبندی صورت‌گرفته، آزمون در تاریخ ۲۶ آذرماه برگزار خواهد شد و چنانچه بنا بر شرایط تغییری در زمان آزمون ایجاد شود، مراتب به داوطلبان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی قزوین در پایان یادآور شد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir  نسبت به ثبت نام در بخش‌های آزمونی و غیرآزمون اقدام کنند.

انتهای پیام