تمام وعده‌های دولت در حوزه “راه و شهرسازی” به نتیجه رسیده است

آذر 22, 1400
7 بازدید

ایسنا/کرمانشاه معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در این هشت سال تمام وعده های دولت تدبیر و امید در حوزه راه و شهرسازی را به نتیجه رساندیم. نعمت الله ترکی، امروز(ششم اسفند) در آیین کلنگ زنی پروژه 1064 واحدی تعاونی کارکنان شهرداری کرمانشاه که قرار است در قالب طرح “اقدام ملی  مسکن”اجرایی شود با اشاره […]

تمام وعده‌های دولت در حوزه "راه و شهرسازی" به نتیجه رسیده است

ایسنا/کرمانشاه معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در این هشت سال تمام وعده های دولت تدبیر و امید در حوزه راه و شهرسازی را به نتیجه رساندیم.

نعمت الله ترکی، امروز(ششم اسفند) در آیین کلنگ زنی پروژه 1064 واحدی تعاونی کارکنان شهرداری کرمانشاه که قرار است در قالب طرح “اقدام ملی  مسکن”اجرایی شود با اشاره به دو ماموریت وزارت راه و شهرسازی گفت: یکی از ماموریت ها بحث ساخت و توسعه حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی است که خوشخبتانه اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر هیچ استانی در سطح کشور نیست که در یکی از زمینه های حمل و نقل فعال نبوده و پروژه نداشته باشد.

ترکی خاطرنشان کرد: تنها در دهه فجر امسال 105 پروژه بزرگراهی و آزادراه در سطح کشور افتتاح شد که نشان دهنده فعالیت های صورت گرفته در این زمینه است.

وی افزود: در حوزه حمل و نقل دریایی هم علی رغم تحریم ها اقدامات خوبی صورت گرفته و در بحث انجام صادرات و واردات و گمرکات خللی ایجاد نشد.

ترکی گفت: در حوزه حمل و نقل هوایی هم علی رغم تحریم و اینکه حتی نمی توانستیم یک قطعه وارد کشور کنیم، به همت جوانان ایرانی خللی در کار فرودگاه ها و انجام سفرهای هوایی صورت نگرفت.

ساخت 470 هزار واحد “مسکن ملی” تا پایان این دولت شروع می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی افزود: محور دوم کار این وزارتخانه بحث تامین مسکن بویژه تامین مسکن برای نیازمندان است که بر اساس نیاز کشور ساخت 470 هزار واحد “مسکن ملی” را برنامه ریزی کردیم.

ترکی تصریح کرد: 470 هزارمتقاضی این طرح ثبت نام کرده و راستی آزمایی به تمام معنا صورت گرفت تا نیازمندان حقیقی مشخص شوند و بتوانیم این واحدها را برای آنها احداث کنیم.

وی افزود: در حال حاضر زمین، منابع و تسهیلات مورد نیاز اجرای طرح تامین شده و هم اکنون ساخت بخشی از این واحدها هم شروع شده است.

ترکی گفت: قرار نیست در این دولت ساخت واحدها تمام شود و تمام تلاش ما هم از اول این بوده که ساخت این واحدها در این دولت شروع شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی به تکمیل پروژه های مسکن مهر در هشت سال گذشته هم اشاره کرد وافزود: در مجموع دو میلیون و 105 هزار واحد مسکن مهر در کشور احداث شده که 900 هزار واحد آن در این هشت سال افتتاح شده است.

وی افزود: در بحث مسکن مهر تقریبا 99 درصد کار به پایان رسیده و یک درصد باقی مانده هم مربوط به واحدهایی است که مشکل حقوقی دارند و تلاش داریم تا اوایل سال آینده کار این واحدها را هم انجام دهیم.

معاون وزیر راه در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در پایان هشت سال دولت تدبیر و امید توانستیم تمام وعده های داده شده در حوزه راه و شهرسازی را به نتیجه برسانیم.

منبع:ایسنا