تمام ارزش افزوده پرداختی مردم به شهرداری نمی‌رسد!

مرداد 21, 1400
67 بازدید

 کاندیدای تصدی پست شهرداری همدان گفت: آنچه که شهرداری به عنوان ارزش افزوده دریافت می‌کند با میزانی که مردم پرداخت می‌کنند متفاوت است و دستگاه‌های نظارتی و بازرسی باید به این مسئله ورود پیدا کنند را که ارزش افزوده از منابع مهم شهرداری در درآمد پایدار است. به گزارش ایسنا، رضا ابرار خرم در صحن […]

تمام ارزش افزوده پرداختی مردم به شهرداری نمی‌رسد!

 کاندیدای تصدی پست شهرداری همدان گفت: آنچه که شهرداری به عنوان ارزش افزوده دریافت می‌کند با میزانی که مردم پرداخت می‌کنند متفاوت است و دستگاه‌های نظارتی و بازرسی باید به این مسئله ورود پیدا کنند را که ارزش افزوده از منابع مهم شهرداری در درآمد پایدار است.

به گزارش ایسنا، رضا ابرار خرم در صحن شورا به عنوان چهارمین ارائه دهنده برنامه‌های شهرداری، با بیان اینکه پیشینه تاریخی یکی از فرصت‌های فرهنگی در همدان محسوب می شود، اظهارکرد: وجود همیاران محلات که در چند سال گذشته با کمک سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و شورای ایجاد شد، در واقع توجه ویژه به محلات در ساختار مدیریت شهری است و تقویت این همیاران می‌تواند در بسیاری از امور شهری راهگشا باشد.

وی ارتباط با تشکل‌های مردمی، تقویت حضور شهروندان، رشد آگاهی و افزایش مطالبات مردمی را به عنوان نکات مورد توجه در برنامه‌های خود عنوان کرد و افزود: نبود جایگاه مشخص برای تشکل های مردمی، ضعف همبستگی اجتماعی در محلات و توزیع نامناسب فضاهای فرهنگی از ضعف‌های شهرداری در این حوزه است که در برنامه پیشنهادی به شورا به خوبی این مسائل دیده شده است.

ابرارخرم توسعه پایدار را محور برنامه‌های خود در شهرداری اعلام کرد و ادامه داد: انجام مطالعات فراگیر و جامع جمع‌آوری اطلاعات جمعیتی، کالبدی و اقتصادی و پالایش داده‌ها و اطلاعات حوزه فرهنگی می تواند یکی از راهبردهای عملیاتی برای رفع ضعف‌ها در این حوزه باشد.

وی تصریح کرد: امروز نیاز مهم ما در حوزه فرهنگی، آموزش شهروندی است و ساماندهی ورزش‌های محلات یکی از اولویت های برنامه اجرایی من در شهرداری خواهد بود و به دلیل تخصص و نزدیکی با ورزش قهرمانی به خوبی ظرفیت‌ها و کاستی‌های این حوزه را می شناسم و برای آن برنامه خواهم داشت.

این کاندیدای شهرداری همدان با اشاره به نقش مساجد در محلات اظهار کرد: از گذشته، مساجد یکی از پایگاه‌های مهم فرهنگی در محلات و شهر محسوب می‌شود و تقویت آن و استفاده از این ظرفیت در تصمیم‌گیری ها و مشارکت‌ها مورد تأکید من خواهد بود.

ابرارخرم تصریح کرد: اجرای پروژه‌های عمرانی همچون تقویت و بازسازی محلات، پیاده‌راه سازی‌ها و ایجاد مکان‌های مطالعه و مراکز فرهنگی در داخل پارک ها می‌تواند نقش مهمی در حوزه‌ فرهنگی داشته باشد.

وی با بیان اینکه حرکت به سمت درآمدهای پایدار رمز موفقیت در مدیریت شهری خواهد بود، گفت:  در شهرداری منطقه دو، ۸ هزار ملک جدید را شناسایی و ممیزی انجام شد ودر آن سال‌ها بیشترین درآمد را از نوسازی و پوششی بدست آوردیم و آموزش شهروندی را به فیش‌های نوسازی پیوست کردیم.

وی با اشاره به دشواری‌های درآمدهای پایدار افزود: ما اطلاعات دقیقی از املاک تجاری و غیر تجاری در همدان نداریم و این دشواری بزرگی است ، همچنین فرهنگ‌سازی مناسب در خصوص پرداخت عوارض شهری صورت نگرفته و تا زمانی که فرهنگ سازی نباشد عوارض شهری قابل وصول نخواهد بود.

این کاندیدا آرای دیوان را یکی از معضلات و مشکلات درآمدهای پایدار دانست و افزود: اطلاعات شفافی از دستگاه‌های خدمات رسان وجود ندارد، باید با کمک شورای شهر مطالبات شهر همدان را در خصوص ارزش افزوده این دستگاه‌ها پیگیری کنیم، ارزش افزوده بخش مهمی از درآمدهای پایدار شهری محسوب می‌شود.

ابرارخرم با تأکید بر بازنگری در قوانین نوسازی و شهری، اظهار کرد: برخی از قوانین ممیزی باید به سود شهرداری اصلاح شود و عدم سهولت در پرداخت عوارض شهری از نکاتی است که باید مورد بازنگری قرار گیرد به طوری که مردم همانند عوارض نوسازی بتوانند از طریق درگاه‌های الکترونیکی و بدون  مراجعه به راحتی پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه در دنیا امروز مدیریت باید بر اساس علم باشد، تصریح کرد: اجرای نظام ارزشیابی در شهرداری همدان ضروری است و پرسنل بر اساس تخصص و شایسته‌سالاری حاکم انتخاب شوند و در جایگاه مخصوص به خود باشند و قطعاً بنده کمیته انتصابات را  بر همین اساس راه خواهم برد.

ابرارخرم در خصوص ارتقای جایگاه شهرداری گفت: هرجا منافع مردم در میان باشد باید ورود پبدا کرد، شهردار باید بر اساس وظایف خود و با هنرمندی خود در مسائل بدون ایجاد اختلاف ورود پیدا کند، کرامت شهرداری و شورا دارای اهمیت است، سرمایه مردم در دست شهرداری است و نمیتوان این سرمایه را با دیگری معامله کرد.

این کاندیدای تصدی شهرداری با شاره به پارکینگ منطقه آقاجانی بیگ در سه طبقه افزود: این پروژه در سال‌های رکود در شهر همدان با ۲۴۰۰ فضای تجاری در راستای کنترل ترافیک شهری سرمایه‌گذاری شد و بزودی محل درآمدی برای شهرداری خواهد بود، البته این طرح به دلیل مشکلات میراث فرهنگی و قنات پیدا شده در منطقه چند سالی به تعویق افتاد اما در حال حاضر مشکلات مرتفع شده و بزودی تکمیل خواهد شد.

ابرارخرم در جواب سوال یکی از اعضای شورا در خصوص عدم وجود قاطعیت وی در رفتار با پرسنل گفت: دیدگاه امروز مدیریت شهری متفاوت و بر اساس عقلانیت است، اگر من قاطعیت نداشتم پرسنل با من همراه نمی‌شد و نمی توانستن کارها را اجرایی کنم، در دنیای امروز قاطعیت یعنی صداقت و دلسوزی مدیران و دوران قلدر بازی تمام شده است.

وی با بیان اینکه برخی از پروژه‌ها بدون داشتن طرح‌های مطالعاتی اجرا می‌شوند، اضافه کرد: داشتن طرح مطالعاتی نیاز ضروری هر پروژه عمرانی است اما بسیاری از طرح ها بدون نیازسنجی و طرح مطالعه عملیاتی می‌شوند، در طرح مطالعاتی باید به همه جنبه‌های فرهنگی، اقتصادی  و اجتماعی توجه شود و میزان برداشت از پروژه های شهری بر اساس همین طرح مطالعاتی خواهد بود.

ابرارخرم جذب سرمایه گذاری را مستلزم ایجاد اعتماد بین شهرداری، مردم و سرمایه گذار عنوان کرد و افزود: باید هماهنگی‌های بسیاری بین دستگاه های اجرایی برای جذب سرمایه‌گذار صورت بگیرد و شهردار به تنهایی نمی تواند بدون همکاری و همراهی اعضای شورا و دیگر مسئولان مربوطه  در این امر موفق باشد.

این کاندیدای تصدی پست شهرداری همدان اظهار کرد: در چند سال گذشه با دو هدف شهر الکترونیک و جذب سرمایه گذار به دنبال تحقق و تکمیل پروژه فیبر نوری همدان بودم و توانستیم ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این خصوص جذب کنیم که با اجرای این طرح می توان  با استفاده از اینترنت و اپلیکیشن گامی در راستای اشتغال و سرمایه‌گذاری برداریم.

وی با بیان اینکه اگر رینگ سوم شهر بازگشایی شود قدم بزرگی در کنترل و روان سازی ترافیک برداشته ایم، اظهار کرد: حمل و نقل عمومی دارای تعاریف مختلفی است و دارای اشکال گوناگونی است، در پروژه قطار شهری باید کار فنی و کارشناسی صورت گیرد و اگر نظر بر انجام آن باشد باید زودتر وارد کار شد و مردم را بیش از این منتظر ارائه خدمات خوب در حوزه حمل و نقل نگذاریم. منبع: ايسنا