تلف شدن ماهی‌ها در سواحل عسلویه

آذر 22, 1400
8 بازدید

ایسنا/بوشهر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، در واکنش به تلف شدن ماهی‌ها در سواحل عسلویه اعلام کرده احتمالا تلف شدن ماهیان دلیلی به غیر از آلودگی داشته است! فرهاد قلی‌نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص عنوان کرده است: ماهیان تلف شده همگی از یک گونه خاص و در یک […]

تلف شدن ماهی‌ها در سواحل عسلویه

ایسنا/بوشهر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، در واکنش به تلف شدن ماهی‌ها در سواحل عسلویه اعلام کرده احتمالا تلف شدن ماهیان دلیلی به غیر از آلودگی داشته است!

فرهاد قلی‌نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص عنوان کرده است: ماهیان تلف شده همگی از یک گونه خاص و در یک سایز مشخص بوده اند که نشان می دهد از یک گله ماهیان مهاجر سطح‌زی بوده اند. معمولا در آلودگی منتشر شده از صنایع مستقر در منطقه عسلویه، تمام گونه های آبزیان و منطقه ساحلی تحت تاثیر قرار می گیرد. ضمناً در چند روز اخیر از صنایع مستقر در منطقه عسلویه هیچ گونه فعالیت غیر عادی گزارش نشده است.

به گفته وی با توجه به فاسد شدن ماهیان رسیده به ساحل در تلاش جهت ارسال نمونه ها به آزمایشگاه جهت اعلام علت تلفات ماهیان هستییم، بررسی بیشتر در حال انجام است که نتیجه قطعی اعلام خواهد شد.

نمونه‌برداری برای تعیین علت دقیق مرگ و میر

مصطفی موذنی، رئیس محیط زیست عسلویه می‌گوید: “تلفات ماهیان در ساحل عسلویه و تردیدهای ایجاد شده در افکار عمومی درباره احتمال علت مرگ و میر باعث پیگیری کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه شده و اقدام به نمونه برداری جهت مشخص شدن علت دقیق مرگ و میر انجام گرفت.

همچنین محمد امین طلاب، رییس اداره محیط زیست دریایی استان بوشهر در این باره گفته است: “احتمال دورریز صیادی به دلیل محل زیست و مهاجرت این گونه به صورت خواسته و یا ناخواسته وجود دارد.”

منبع:ایسنا