تلاش برای ترغیب مردم به مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای

آذر 22, 1400
7 بازدید

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: همه تلاش‌های ما برای ترغیب مردم به مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای است و در راستای بهره‌وری هرچه بیشتر از قابلیت‌های بی‌نظیر استان، برای استفاده از توان و ظرفیت همه حوزه‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم. حمید ملانوری، امروز سه‌شنبه ۵ اسفند در دیدار با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) که در دفتر کار سردار […]

تلاش برای ترغیب مردم به مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: همه تلاش‌های ما برای ترغیب مردم به مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای است و در راستای بهره‌وری هرچه بیشتر از قابلیت‌های بی‌نظیر استان، برای استفاده از توان و ظرفیت همه حوزه‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

حمید ملانوری، امروز سه‌شنبه ۵ اسفند در دیدار با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) که در دفتر کار سردار سعید محمد انجام شد، افزود: مهمترین اصل برای ما استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران دارای اهلیت و صلاحیت است که بتوانند منابع موجود استان را با ارزش واقعی عرضه کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی با اشاره به جایگاه مردم در برنامه‌ریزی‌های استان، تصریح کرد: برای ما بسیار جذاب‌تر است که مردم به میدان بیایند و در پروژه‌ها مشارکت کنند تا خود از درآمد حاصل از طرح‌ها منتفع شوند.

استاندار خراسان جنوبی به ظرفیت‌های منحصر بفرد استان در زمینه محصولات کشاورزی، ذخایر معدنی، گردشگری و سایر حوزه‌ها اشاره کرد و گفت: اینکه ۷۵ درصد زغالسنگ کشور در خراسان جنوبی قرار دارد، این استان پایتخت بنتونیت کشور نام گرفته و چهار اثر جهانی دارد، نشان دهنده توانمندی این خطه زرخیز است.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم این فرصت‌های بی‌نظیر اما متأسفانه از مجموع ۲۲ هزار تن زرشک تولیدی استان فقط هشت درصد فرآوری می‌شود یا ۲۲ میلیون شاخه گل نرگس خوش عطر ما هیچ جایگاهی در تولید عطر و اسانس ندارد و کمتر از ۴۰ درصد ذخایر معدنی موجود، فرآوری می‌شوند و تعداد اندکی صنایع بزرگ و شاخص در استان داریم.

ملانوری در تشریح نبود توفیق استان در بهره‌برداری از مزیت‌های موجود گفت: علاوه بر اینکه قدرت ریسک‌پذیری و جرأت مردم کم است، مدیرانی که باید به طور تخصصی برنامه‌ریزی کرده و موضوع بهره‌برداری از ظرفیت‌ها را جهت‌دهی کنند نیز ضعیف عمل کرده‌اند.

وی افزود: ما معتقدیم اگر قرار است توسعه‌ای در استان رقم بخورد، کارها باید بر محور بخش خصوصی و با استفاده از ظرفیت‌های موجود باشد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: سرمایه‌گذارانی که بتوانند با توانمندی خود، اعتماد مردم را جلب کرده و این باور را در آنها تقویت کنند که خودشان به عنوان سرمایه‌گذار وارد میدان شوند، در زمینه بهره‌برداری از منابع موجود، بهترین کمک را به استان می‌کنند.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین هدف استان از راه‌اندازی ستاد توسعه خاوران، رسیدن به همین ۲ هدف بزرگ است.

وی مردم خراسان جنوبی را شریف، متعهد، توانمند و همیشه در صحنه خواند و گفت: با وجود درآمدهای اندک، مردم این استان در همین یک سال شیوع کرونا، ۲۶۰ میلیارد تومان به موضوع کمک‌های مؤمنانه و تأمین اقلام اقشار آسیب‌دیده از کرونا کمک کرده‌اند.

ملانوری یادآور شد: ما مطمئنیم برنامه‌ریزی‌ها به درستی صورت گیرد و جهت‌دهی‌ها به خوبی انجام شود، مردم در تحقق برنامه‌های توسعه‌ای استان نیز مشارکت و همراهی خواهند داشت.

در این نشست تخصصی که با حضور فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی و رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همراه بود، چند طرح مختلف در زمینه‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و اقتصادی ارائه شد و درخصوص نحوه مشارکت و سرمایه‌گذاری قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در این طرح‌ها، بحث و رایزنی لازم صورت گرفت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا