تقابل همگروه‌های ایران در فینال بسکتبال المپیک/ پیروزی نفس‌گیر فرانسه مقابل اسلوونی

مرداد 25, 1400
78 بازدید

تیم ملی بسکتبال فرانسه موفق شد با شکست دادن حریف قدرتمند خود اسلوونی، حریف تیم آمریکا در فینال بسکتبال بازی‌های المپیک شود.  در دومین بازی از مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های بسکتبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو، تیم ملی فرانسه موفق شد با برتری ۹۰ – ۸۹ مقابل اسلوونی، به عنوان دومین تیم راهی فینال این مسابقات شود. نتایج […]

تقابل همگروه‌های ایران در فینال بسکتبال المپیک/ پیروزی نفس‌گیر فرانسه مقابل اسلوونی

تیم ملی بسکتبال فرانسه موفق شد با شکست دادن حریف قدرتمند خود اسلوونی، حریف تیم آمریکا در فینال بسکتبال بازی‌های المپیک شود.

 در دومین بازی از مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های بسکتبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو، تیم ملی فرانسه موفق شد با برتری ۹۰ – ۸۹ مقابل اسلوونی، به عنوان دومین تیم راهی فینال این مسابقات شود.

نتایج چهار کوارتر این دیدار به شرح زیر رقم خورد:

کوارتر اول: ۲۷ – ۲۹ اسلوونی
کوارتر دوم: ۱۵ – ۱۵ مساوی
کوارتر سوم: ۲۹ – ۲۱ فرانسه
کوارتر چهارم: ۱۹ – ۲۴ اسلوونی

به این ترتیب دو تیم آمریکا و فرانسه که هم گروه‌های ایران در این دوره از رقابت‌های المپیک بودند، برای دومین بار باید در این بازی‌ها به مصاف یکدیگر بروند تا این بار مسابقه فینال المپیک را برگزار کنند.

بازی دو تیم در دور گروهی با نتیجه ۸۳ – ۷۶ به سود فرانسه تمام شد، اما رفته رفته شرایط یانکی‌ها در این رقابت‌ها بهتر شده و با حذف دو تیم مدعی اسپانیا و استرالیا به فینال رسیده‌اند. اکنون باید دید روز شنبه چه تیمی عنوان قهرمانی المپیک را به دست خواهد آورد.

برنامه و زمان برگزاری بازی‌های فینال و رده‌بندی بسکتبال المپیک به شرح زیر خواهد بود:

فینال: آمریکا – فرانسه، ساعت ۷:۰۰ به وقت ایران

رده‌بندی: اسلوونی – استرالیا، ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران

منبع:ایسنا