تعیین تکلیف وضعیت ساختمان‌های پر خطر شهر در اولویت باشد

مرداد 24, 1400
3 بازدید

عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شناسایی ۳۳ هزار ساختمان ناایمن و ۳۵۰۰ ساختمان پر خطر گفت: در ماه‌های اخیر شهرداری تهران و دادستانی همکاری سابق را ندارد و بالغ بر ۵۰۰۰ مورد از ابلاغیه‌ها برای ساختمان‌های در خطر مورد بی توجهی قرار گرفته است. بنابراین ساماندهی وضعیت ساختمان های پر […]

تعیین تکلیف وضعیت ساختمان‌های پر خطر شهر در اولویت باشد

عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شناسایی ۳۳ هزار ساختمان ناایمن و ۳۵۰۰ ساختمان پر خطر گفت: در ماه‌های اخیر شهرداری تهران و دادستانی همکاری سابق را ندارد و بالغ بر ۵۰۰۰ مورد از ابلاغیه‌ها برای ساختمان‌های در خطر مورد بی توجهی قرار گرفته است. بنابراین ساماندهی وضعیت ساختمان های پر خطر شهر در اولویت باشد.

 زهرا شمس احسان در چهارمین جلسه شورای شهر تهران پس از استماع  گزارش عملکرد معاونت خدمات شهری شهرداری تهران گفت: بعد از پلاسکو هوشیاری بیشتری در مدیریت آتش نشانی انجام شد. در شورای چهارم با پیگیری آقای چمران سازوکاری برای خرید تجهیزات آتش نشانی انجام شد. همچنین در سال ۹۸ شهرداری ۳۳ هزار ساختمان نا ایمن را شناسایی کرد که۶۰۰۰ مورد کم خطر و ۳۵۰۰ مورد پر خطر هستند.

وی با بیان اینکه برای حل این مشکل قانونی در دوره گذشته چه اتفاقی صورت گرفته است؟ عنوان کرد: باید در این دوره این موضوع مورد اولویت قرار گیرد تا فاجعه کلینیک سینا اطهر تکرار نشود. در ماه‌های اخیر شهرداری تهران و دادستانی همکاری سابق را ندارد و بالغ بر ۵۰۰۰ مورد از ابلاغیه‌ها برای ساختمان‌های در خطر مورد بی توجهی قرار گرفته است.

این عضو شورای شهر تهران بیان کرد: در شرایط اقتصادی موجود بخشی از افراد رو به دستفروشی آورده‌اند و عدم ساماندهی آنها نیز با وجود دو مصوبه را شاهد بوده‌ایم.

شمس احسان تاکید کرد: یکی از مسائل مهم کشور کمبود منابع آبی است که طبق آخرین آمارها سالانه ۲۰۰ میلیون متر مربع برای آبیاری استفاده می‌شود و در این شرایط سوال است که چه میزان از طریق پساب تأمین می‌شود. متأسفانه لایحه “طرح جامع آب خام تهران” هنوز از دوره سوم شورای شهر تعیین تکلیف نشده است.

منبع: ايسنا