تعطیلی مدارس دیگر قابل قبول نیست/ والدین مراقبت های شخصی را به کودکان بیاموزند

مهر 26, 1400
42 بازدید

 استاندار کرمان با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس دیگر قابل قبول نیست زیرا آسیب ها و تبعات بسیار بدی را دارد، گفت: دانشگاه های علوم پزشکی موظف هستند به صورت رندوم از مدارس بازدید کنند. دکتر”علی زینی وند” امروز ۲۶ مهرماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به رتبه های کسب شده […]

تعطیلی مدارس دیگر قابل قبول نیست/ والدین مراقبت های شخصی را به کودکان بیاموزند

 استاندار کرمان با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس دیگر قابل قبول نیست زیرا آسیب ها و تبعات بسیار بدی را دارد، گفت: دانشگاه های علوم پزشکی موظف هستند به صورت رندوم از مدارس بازدید کنند.

دکتر”علی زینی وند” امروز ۲۶ مهرماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به رتبه های کسب شده توسط استان کرمان در جشنواره جوان خوارزمی اظهار کرد: باید این برند برای کرمان بماند و نیازمند پشتیبانی و حمایت همه دستگاه ها و همراهی و پشتیبانی دانشگاه هاست تا از امکانات و آزایشگاه های آنها استفاده شود.

وی افزود: در بحث بازگشایی مدارس، نباید پروتکل های تعریف شده در این حوزه از استانداردش پایین بیاید و در حاشیه شهر شهرداری کمک کند تا بخشی از نیازهای مدارس تامین شود به عنوان مثال در ضدعفونی کردن سطوح، تامین مواد موردنیاز  و …

زینی وند تصریح کرد: از والدین خواهش می کنیم درحد امکان برای فرزندانشان تجهیزات موردنیاز از جمله ماسک و مواد ضدعفونی کننده را برای زمان حضور در مدرسه تامین کنند و در این زمینه به همیاری والدین را نیاز داریم تا مدرسه امکان بیشتری برای تامین این موارد برای دانش اموزآن نیازمند داشته باشد.

استاندار کرمان بیان کرد: والدین باید به کودکان مقاطع ابتدایی آموزش مراقبت شخصی و همگانی را در منزل ارائه بدهند و اگر آموزش ها همگانی شود خیلی نگرانی نداریم.

وی با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس دیگر قابل قبول نیست زیرا آسیب ها و تبعات بسیار بدی را دارد، گفت: دانشگاه های علوم پزشکی موظف هستند به صورت رندوم از مدارس بازدید کنند و مدیران مدارس نسبت به نظافت محیط مدرسه و سرویس های بهداشتی نهایت توجه را داشته باشند ضمن اینکه نگرانی هایی دوستان بهداشت درباره بروز موج ششم بیماری کرونا دارند که باید به مسائل مختلف دقت کرد.

زینی وند با تشکر از دانشگاه های علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان کرمان در انجام واکسیناسیون کرونا گفت: تاکید این است میزان واکسیناسیون در دانش آموزان و والدین به ۹۷ درصد برسد که واکسیناسیون کل جامعه می تواند خیال ما را از جانب تلفات سنگین در کرونا راحت کند.

منبع: ايسنا