تصویب طرح “قطبیت کشاورزی کرمانشاه” را درخواست داریم

مهر 7, 1400
24 بازدید

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تصویب طرح قطبیت کشاورزی کرمانشاه در کشور را درخواست داریم. نوربخش حاتمی امروز(هفتم مهر) در نشست فعالین بخش کشاورزی استان با دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، از کرمانشاه به عنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور یاد کرد و افزود: اگرچه استان کرمانشاه به […]

تصویب طرح "قطبیت کشاورزی کرمانشاه" را درخواست داریم

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تصویب طرح قطبیت کشاورزی کرمانشاه در کشور را درخواست داریم.

نوربخش حاتمی امروز(هفتم مهر) در نشست فعالین بخش کشاورزی استان با دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، از کرمانشاه به عنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور یاد کرد و افزود: اگرچه استان کرمانشاه به عنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور مطرح است و طرح قطبیت آن در دولت های قبل هم مطرح شده، اما این طرح هنوز به نتیجه نرسیده و مغفول مانده است.

وی با اشاره به قریب الوقوع بودن سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه، گفت: در سفر آقای رئیسی  به کرمانشاه تصویب طرح  قطبیت کشاورزی کرمانشاه را درخواست داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های فراوان استان کرمانشاه در بخش کشاورزی گفت: بخش کشاورزی استان در عین حال که می تواند درآمدزایی بالا برای استان داشته باشد، می تواند زمینه ساز اشتغال زیادی برای استان باشد.

وی با اشاره به تعریف ۱۶ زنجیره ارزش در بخش کشاورزی استان، اضافه کرد: هم اکنون بیش از ۸۰۰ پروژه در زیر بخش های مختلف بخش کشاورزی استان با برش شهرستانی و دهستانی تعریف کرده ایم که اجرای آنها می تواند توسعه بخش کشاورزی استان را به همراه داشته باشد.

حاتمی اشاره ای هم به در دست اجرا بودن برنامه سه ساله توسعه بخش کشاورزی استان از سال ۱۳۹۸ داشت و گفت: امسال سومین سال اجرای این برنامه است و عملکرد دو ساله آن مطلوب بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر برنامه چهار ساله آتی توسعه بخش کشاورزی استان هم تدوین شده و امیدواریم با اجرای آن شاهد تحول در بخش کشاورزی استان باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به اتفاقات خوب رخ داده در بخش کشاورزی استان در سال جاری علی رغم خشکسالی حادث شده داشت و گفت: در سال زراعی گذشته اگرچه وضعیت استان از حیث نزولات جوی فاجعه بار بود و کمترین بارش را با بدترین پراکنش در استان داشتیم، اما با تلاش های صورت گرفته موفق شدیم از حیث خرید تضمینی گندم با ارتقای یک پله ای از جایگاه پنجم کشور به جایگاه چهارم برسیم.

وی اضافه کرد: امسال حدود ۱۰ درصد مجموع گندم خریداری شده در کشور در استان کرمانشاه خریداری شد.

وی ادامه داد: امسال همچنین ۳۸ هزارتن گندم بذری از کشاورزان استان خریداری شد که از حیث تولید گندم بذری رتبه اول را در کشور داشتیم.

حاتمی گفت: امسال ۷۰ درصد گندم دوروم خریداری شده در کشور در استان کرمانشاه خریداری شد.

در ادامه این دیدار فعالین بخش کشاورزی استان نظرات خود در راستای توسعه بخش کشاورزی را مطرح کردند.

منبع: ايسنا