تصمیم عادلانه و معقول برای رهاسازی آب در خوزستان گرفته شود

شهریور 4, 1400
85 بازدید

 استاندار خوزستان گفت: از سازمان آب و برق خوزستان درخواست می‌کنیم مسائل و مشکلاتی که برای کشت امسال به وجود آمد، برای کشت پاییزه تکرار نشود؛ امسال خیلی سخت‌گیری شد که آب نیست اما بعد مجبور شدیم آب زیادی رهاسازی کنیم. قاسم سلیمانی‌دشتکی در شورای کشاورزی خوزستان که شامگاه چهارشنبه (۳ شهریورماه) برگزار شد، اظهار […]

تصمیم عادلانه و معقول برای رهاسازی آب در خوزستان گرفته شود

 استاندار خوزستان گفت: از سازمان آب و برق خوزستان درخواست می‌کنیم مسائل و مشکلاتی که برای کشت امسال به وجود آمد، برای کشت پاییزه تکرار نشود؛ امسال خیلی سخت‌گیری شد که آب نیست اما بعد مجبور شدیم آب زیادی رهاسازی کنیم.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در شورای کشاورزی خوزستان که شامگاه چهارشنبه (۳ شهریورماه) برگزار شد، اظهار کرد: چند جلسه با بخش خصوصی و کشاورزان برگزار کرده‌ایم و صحبت‌هایی مطرح شده تا توزیع آب و مدیریت کشت پاییزه از دستگاه دولتی به خود کشاورزان واگذار شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: از سازمان آب و برق خوزستان درخواست می‌کنیم مسائل و مشکلاتی که برای کشت امسال به وجود آمد، برای کشت پاییزه تکرار نشود؛ امسال خیلی سخت‌گیری شد که آب نیست اما بعد مجبور شدیم آب زیادی رهاسازی کنیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: باید تصمیم عادلانه و معقولی برای رهاسازی آب گرفته شود تا مشکلی برای منابع آبی و کشاورزان ایجاد نشود. صنف کشاورزان و سازمان آب و برق در این زمینه با یکدیگر توافقاتی انجام دهند و براساس آن توافق‌ها، آب توزیع شود.ِ

وی افزود: تلاش بسیاری شده است تا خسارت‌های کشاورزی پرداخت شود. ۲۸۱ میلیارد تومان خسارت مربوط به سیلاب ۹۸ بود که ۲۳۰ میلیارد از آن به سرعت به کشاورزان خوزستان پرداخت شد.

سلیمانی‌دشتکی با بیان اینکه ۹۴ درصد از خسارات سیلاب کشاورزان در سال ۹۸ پرداخت شده است، گفت: برای ۴۶ میلیارد باقی‌مانده خسارات سیلاب ۹۸ کشاورزان نیز مصوبه دولت دریافت شده است و سازمان جهاد کشاورزی و حوزه معاونت عمرانی استانداری خوزستان باید این موضوع را پیگیری و اعتبار آن را دریافت کنند.

وی با اشاره به خسارت‌های عدم کشت کشاورزان نیز بیان کرد: سازمان فضایی باید نقشه‌برداری از اراضی کشاورزی را اجرایی کند تا پس از آن در مناطقی که کشت نمی‌شود، پرداخت خسارت عدم کشت کشاورزان را پیگیری کنیم.

منبع:ایسنا