تشکیل ۵۴ پرونده متخلفان برگزاری عزا و عروسی در هشترود

مهر 19, 1400
37 بازدید

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دادگستری هشترود از تشکیل ۵۴ پرونده برای متخلفان کرونایی که در ایام فاصله گذاری اجتماعی اقدام به برگزاری مراسمات عزا و عروسی کرده بودند، خبر داد. رحیم استادی در گفت‌وگو با ایسنا، خاطر نشان کرد: از پرونده‌های رسیده به دادسرا در سال گذشته، تعداد ۴۳ پرونده با اعلام احکام مختلف از جمله حبس […]

تشکیل ۵۴ پرونده متخلفان برگزاری عزا و عروسی در هشترود

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دادگستری هشترود از تشکیل ۵۴ پرونده برای متخلفان کرونایی که در ایام فاصله گذاری اجتماعی اقدام به برگزاری مراسمات عزا و عروسی کرده بودند، خبر داد.

رحیم استادی در گفت‌وگو با ایسنا، خاطر نشان کرد: از پرونده‌های رسیده به دادسرا در سال گذشته، تعداد ۴۳ پرونده با اعلام احکام مختلف از جمله حبس و جریمه نقدی، مختومه شده و مابقی پرونده‌ها نیز در حال رسیدگی هستند.

وی افزود: افرادی که به هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا بی تفاوت بوده و اقدام به برگزاری مراسمات مختلف می‌کنند، به انجام خدمات عمومی در شهرداری، بهزیستی و بیمارستان محکوم خواهند شد.

وی اظهار کرد: تهیه ماسک و پخش در میان مردم و تهیه بسته‌های معیشتی برای خانواده‌های زندانیان یکی دیگر از احکامی خواهد بود که به متخلفان و محکومان کرونایی صادر خواهد شد.

استادی با بیان این‌که پرونده متخلفان کرونایی شامل پرونده‌های کیفری می‌شود، اضافه کرد: تهدید بر علیه بهداشت عمومی جرم تلقی شده و با بر هم زنندگان نظم عمومی و بهداشتی برابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی برخورد خواهد شد.

منبع:ایسنا