تشکیل کمیته مزد در وزارت تعاون/جامعه کار و تولید در شرایط کرونایی خوش درخشید

آبان 24, 1400
5 بازدید

  معاون روابط کار وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه کار و تولید کشور در شرایط کرونا به خوبی درخشید و آزمون خود را در این شرایط به خوبی پشت سر گذاشت. علی حسین رعیتی فرد روز دوشنبه ۲۵ آبان در نشست با تشکل های کارفرمایی و کارگری استان مرکزی اظهار کرد: استان […]

تشکیل کمیته مزد در وزارت تعاون/جامعه کار و تولید در شرایط کرونایی خوش درخشید

  معاون روابط کار وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه کار و تولید کشور در شرایط کرونا به خوبی درخشید و آزمون خود را در این شرایط به خوبی پشت سر گذاشت.

علی حسین رعیتی فرد روز دوشنبه ۲۵ آبان در نشست با تشکل های کارفرمایی و کارگری استان مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی یک استان صنعتی و کارگری است و باید به لحاظ زحماتی که کارگران این استان کشیده اند، خبردار در مقابل کارگران ایستاد و از آنها تشکر کرد، جامعه کارگری در کشور ۱۴ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است و مدیون زحمات و تلاش های کارگران هستیم.

وی با بیان اینکه دغدغه جامعه کارگری دغدغه یک کشور و ملت است، اضافه کرد: باید تلاش کرد مشکلات جامعه کارگری با هم افزایی حل شود، باید بتوان به سمت مطلوب حرکت کرد و از ظرفیت فکری کارگری و کارفرمایی استفاده کرد تا به یک اشتراک نظر در موضوعات کارگری برسیم.عملیاتی کردن سه جانبه گرایی و تلاش برای حل مشکلات کارگران نیز باید انجام شود.

رعیتی فرد بیان کرد: بناست که هر ماه جلسه شورای کار برگزار و دغدغه های کارگری در این جلسه بررسی و پیگیری شود. بهبود وضعیت معیشت کارگران در دستور کار است و در این راستا کمیته مُزد در وزارت خانه تشکیل و نمایندگان مشخص و معرفی شده اند تا مسائل و مشکلات رفع شود.

وی افزود: هر اتفاق مثبتی که تاکنون در حوزه کار و دستمزد کارگران رخ داده، بوسیله تورم از بین رفته است.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه کار و تولید در شرایط کرونایی به خوبی درخشیدند و ازمون خود را در این شرایط به خوبی پشت سر گذاشت.

بهزاد سام دلیری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت:  ۲۸۲ تشکل کارگری و کارفرمایی در این استان وجود دارد.

وی افزود: استان مرکزی پایتخت صنعت ایران است و ظرفیت افزایش ۲ برابری تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را دارد، توسعه تشکل‌های کارگری وکارفرمایی در حل مشکلات این قشر و کسب موفقیت‌های بیشتر نقش موثری دارد.

منبع: ايسنا