تشکلی با عنوان اصحاب رسانه راه‌اندازی می کنیم

مرداد 21, 1400
62 بازدید

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل گفت: تلاش می کنیم با عضویت ۲۰ نفر از خبرنگاران شهرستان تشکلی به نام اصحاب رسانه تحت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برای دفاع از حق و حقوق آنها راه اندازی کنیم. سعید ضابطی امروز(پنج شنبه۲۱مرداد) در آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب […]

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل گفت: تلاش می کنیم با عضویت ۲۰ نفر از خبرنگاران شهرستان تشکلی به نام اصحاب رسانه تحت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برای دفاع از حق و حقوق آنها راه اندازی کنیم.

سعید ضابطی امروز(پنج شنبه۲۱مرداد) در آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه نوش آباد اظهار کرد: ثبت‌نام خبرنگاران در سامانه جامع رسانه‌های کشور و عضویت در صندوق اعتباری هنر مسیر تشکیل یک نهاد صنفی را هموار می‌کند تا اهالی رسانه از امتیازهایی مثل خدمات بیمه، اینترنت، تسهیلات و هنر کارت بهره‌مند شوند.

وی افزود: روزنامه‌نگاران، نویسندگان و هنرمندان در زمینه‌های مختلف می‌توانند از مزایای صندوق هنر از جمله بیمه و هنر کارت استفاده کنند و عضویت خبرنگاران در این صندوق نیازمند ثبت‌نام در سامانه جامع رسانه‌های کشور است تا خبرنگار بودن افراد برای عضویت در سامانه ثابت شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل تصریح کرد: حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از خبرنگاران توسط خانه مطبوعات انجام می شود که فعالیت آن به عنوان تنها تشکل دارای مجوز از این وزارتخانه نیازمند همکاری خبرنگاران و عضویت آنان در خانه مطبوعات اصفهان است.

ضابطی گفت: درک شرایط کار خبرنگار، عدم برخورد با اصحاب رسانه به واسطه  سوء تفاهم، شناخت جایگاه و کارکرد رسانه ها و ارتباط مستمر مسئولان با اصحاب رسانه از جمله انتظارات خبرنگاران از مسئولان است.

وی گفت: هفت نشریه مکتوب جوان کویر، ژرفا، صبح صادق، ظهور، سراج، منادی شهر، انوشه نوش آباد و چهار پایگاه خبری علاوه برخی رسانه های سراسری با حضور ۳۰ خبرنگار در شهرستان آران و بیدگل فعالیت می کنند.

همچنین رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد گفت: رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی، نقش اساسی در ایجاد همبستگی و هویت ملی، آموزش، تفریح و آگاهی اجتماعی بر عهده دارند.

علی غفاری افزود: دنیای امروز، بدون رسانه قابل تصور نیست که توسعه و ترویج سواد رسانه، یک ضرورت است تا شهروندان بتوانند در هجوم مهار گسیخته اطلاعات، بتوانند اخبار صحیح را تشخیص داده و تسلیم اطلاعات نادرست نشوند.

وی تصریح کرد: رسانه ها پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند و به ویژه در شهرهای کوچک، نقش اساسی برای معرفی ظرفیت ها، کمبودها و مطالبه حقوق شهروندان دارند که در نوش آباد شاهد این نقش آفرینی بوده ایم.

وی تاکید کرد: خبرنگاران که به مناطق روستایی و شهرهای کوچک توجه کرده اند، صدای شهروندان این مناطق بوده و برای هموار کردن مسیر توسعه و بهبود شاخص‌های توسعه متوازن این مناطق  گام‌های مهم و موثری برداشته‌اند.

در این نشست از خبرنگاران ایسنا، ایرنا، تسنیم و کاشان نیوز فعال در نوش آباد و نشریه محلی انوشه این شهر تجلیل شد.

منبع: ايسنا