تشدید نگرانی‌های مسئولان یزد از تردد‎های غیرضروری شهروندان

آذر 2, 1400
21 بازدید

ایسنا/یزد مقابله با کرونا در کنار اقدامات دولتمردان نیازمند همراهی مردم نیز است ولی متأسفانه با وجود توصیه‌های جدی و مکرر دست‌اندرکاران ستاد مقابله با کرونا در استان یزد هنوز شاهد رفت و آمدهای غیرضروری درون شهری در سطح یزد هستیم که برای حفظ سلامتی مردم، معضلی نگران‌کننده است. ویروس کرونا میهمان ناخوانده‌ای است که در […]

تشدید نگرانی‌های مسئولان یزد از تردد‎های غیرضروری شهروندان

ایسنا/یزد مقابله با کرونا در کنار اقدامات دولتمردان نیازمند همراهی مردم نیز است ولی متأسفانه با وجود توصیه‌های جدی و مکرر دست‌اندرکاران ستاد مقابله با کرونا در استان یزد هنوز شاهد رفت و آمدهای غیرضروری درون شهری در سطح یزد هستیم که برای حفظ سلامتی مردم، معضلی نگران‌کننده است.

ویروس کرونا میهمان ناخوانده‌ای است که در دو ماه اخیر بیشتر کشورهای دنیا را درگیر خود کرده و ایران نیز از این ویروس در امان نمانده و تاکنون مبتلایان زیادی داشته است ولی جدی نگرفتن ابتلا به کرونا از سوی برخی شهروندان موجب شده تا علاوه بر دغدغه مقابله با شیوع این ویروس نوظهور، مسئولان درگیر مدیریت چالش‌هایی نظیر کاهش تردد درون شهری و اجرای طرح‌هایی نظیر فاصله‌گذاری اجتماعی شوند.

پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا در کنار اقدامات دولتمردان نیازمند همراهی مردم نیز است ولی متأسفانه علی‍‌رغم توصیه‌های جدی و مکرر دست‌اندرکاران ستاد مقابله با شیوع کرونا در استان هنوز شاهد رفت و آمدهای درون شهری در سطح شهر یزد هستیم.

اهمیت همراهی مردم به عنوان رمز عبور از شیوع کرونا زمانی دو چندان می‌شود که بدانیم آمار مبتلایان و مراجعه افراد بدحال به مراکز درمانی یزد، بعد از ۱۳ فروردین افزایش یافته و دلیل اصلی آن افزایش ترددهای غیرضروری در سطح شهر و عدم رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی از سوی شهروندان است.

 

نگران افزایش مبتلایان به کرونا در هفته آینده هستیم

«محمدعلی طالبی» استاندار یزد با تأکید بر ضرورت بررسی وضعیت مناطق مختلف استان در طرح فاصله گذاری اجتماعی و همچنین اهمیت برنامه‌ریزی برای اقدامات آتی ستاد در این زمینه، اظهار کرد: همکاری خوب مردم طی هفته گذشته و کاهش ترددها، موجب کاهش روند ابتلا به بیماری کرونا در استان شده است.

وی با اشاره به ضرورت تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان یزد، افزود: با توجه به افزایش ترددهای درون شهری، نگرانی‌های جدی برای افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در هفته جاری و آینده وجود دارد.

استاندار یزد در این رابطه از تمام شهروندان خواست همکاری خود در روزهای آتی و به ویژه جشن‌های نیمه شعبان را ادامه دهند و از ترددهای غیر ضروری جداً خودداری کنند.

 

افزایش مجدد ترددهای غیرضروری دورن شهری

«محسن صادقیان» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد نیز با اشاره به افزایش آمار ترددهای درون شهری، گفت: اگر چه در روزهای گذشته شاهد کاهش تردد در سطح معابر شهری بودیم ولی امروز متاسفانه دوباره  تردد نسبت به روز گذشته افزایش داشت.

وی افزود: یکی از دلایل این موضوع شاید این باشد که مردم گمان کرده اند محدودیت های ترافیکی تا روز سیزده نوروز بوده است.

معاون استاندار یزد با اشاره به این‌که طبق اطلاع رسانی‌های صورت گرفته، طرح فاصله گذاری اجتماعی تا روز ۲۰ فروردین است، در خصوص محدودیت‌های ترافیکی ایجاد شده، گفت: موفقیت این محدودیت ها کاملا به همراهی مردم در این زمینه وابسته است.

 

قطع چرخه انتقال کرونا مستلزم همراهی شهروندان است

«سیدمحمد رستگاری» فرماندار یزد هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اهمیت همکاری تمام اقشار جامعه برای مقابله با شیوع کرونا، اظهار کرد: حضور نسبتاً زیاد خودروها و خانواده‌های یزدی در مبادی ورودی و خروجی شهر یکی از مباحث نگران کننده برای مقابله با شیوع کرونا در این شهرستان است.

وی افزود: متأسفانه علی‌رغم تذکرهای مکرر مبنی بر در خانه ماندن هنوز شاهد حضور شهروندان و تردد خودروهای شخصی در سطح شهر یزد هستیم.

رستگاری قطع کردن چرخه شیوع کرونا در یزد را مستلزم همکاری شهروندان عنوان و تصریح کرد: تردد خودروهای شخصی در داخل و خارج معابر شهری یکی از جدی‌ترین چالش‌های مقابله با شیوع کرونا است.

فرماندار یزد افزایش ترددهای درون شهری بعد از ۱۳ فروردین را یکی از مباحث نگران کننده برای ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا در این شهر دانست و بیان کرد: نتیجه گرفتن تمام اقدامات قرنطینه و کاهش عبور و مرور در سطح شهر یزد مستلزم توجه و همراهی مستمر شهروندان تا پایان این بحران نوظهور است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا