تزریق ۶۰۰۰ دُز واکسن کرونا به افراد آسیب‌پذیر در تهران

مهر 7, 1400
91 بازدید

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تزریق بیش از ۶۰۰۰ دُز واکسن کرونا به افراد آسیب پذیر شهر تهران خبر داد. اسماعیل سلیمی با اشاره به اضافه شدن ۲۶ مرکز ثابت، سیار و خودرویی ویژه واکسیناسیون کرونا در شهر تهران که از سوی مجموعه مدیریت شهری انجام […]

تزریق ۶۰۰۰ دُز واکسن کرونا به افراد آسیب‌پذیر در تهران

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تزریق بیش از ۶۰۰۰ دُز واکسن کرونا به افراد آسیب پذیر شهر تهران خبر داد.

اسماعیل سلیمی با اشاره به اضافه شدن ۲۶ مرکز ثابت، سیار و خودرویی ویژه واکسیناسیون کرونا در شهر تهران که از سوی مجموعه مدیریت شهری انجام شد، گفت: یکی از اقشاری که در این مراکز مورد توجه قرارگرفتند، افراد آسیب پذیر و در معرض آسیب بودند که خوشبختانه با اقدامات انجام شده در حال حاضر بیش از ۶۰۰۰هزار دُز واکسن کرونا به افراد آسیب پذیر تزریق شده است.
وی با بیان اینکه مجموع واکسن های کرونا تزریق شده در ۱۰ واحد واکسیناسیون سیار شهرداری تهران به افراد آسیب پذیر به بیش از ۶۰۰۰ هزار دُز واکسن رسیده است، گفت: همزمان با آغاز پویش جهادی تزریق ۳۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در پایگاه های ثابت، خودرویی و سیار واکسیناسیون شهرداری تهران از روز جمعه ۳۰ شهریور، کار واکسیناسیون گروه های آسیب پذیر در محل تجمع آنان با استفاده از واحدهای سیار در دستور کار قرار گرفت.
معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: ۱۰ تیم سیار شهرداری تهران از روز نخست اجرای این طرح با حضور در مراکز نگهداری معتادان و گروه های آسیب پذیر از جمله مراکز آهنگ رهایی، یونس حامی ری، کلینیک مددکاری، محبا، رویش نهال، مهر آفرین پناه عصر، دانشگر رهایی، پیام صلح، نور سپید، آرا شمیران، حمایت از حقوق کودکان، موسسه یاریگران کودکان کار، انجمن حمایت از کودکان شوش، مددسرای مردان شو، انجمن شکوفایی استعدادهای کودکان، انجمن حمایت از کودکان کار، صبح رویش، موسسه کنشگران توسعه پارس، موسسه خیریه ارتقای کیفیت، انجمن روشنگران فردای کودک نسبت به تزریق واکسن به افراد واجد شرایط مستقر در این مراکز، اتباع خارجی، معتادان و افراد بی سرپرست، کودکان کار، خانواده کودکان کار و … اقدام کردند.
سلیمی افزود: این روند ادامه خواهد داشت و طبق برآوردهای ما، در روزهای آینده روند واکسیناسیون با سرعت و استقبال بیشتری ادامه خواهد داشت.
وی درباره چرایی ورود مدیریت بحران به موضوع واکسیناسیون نیز گفت: رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، جانشین شهردار تهران در ستاد مقابله با کرونا در مجموعه شهرداری تهران بوده و امور مربوط به هماهنگی و پیگیری‌ها درباره واکسیناسیون در شهر تهران و مجموعه مدیریت شهری به این سازمان واگذار شده است.
معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنین آدرس مراکز جدید واکسیناسیون شهرداری تهران را نیز اعلام کرد و گفت: شهرداری تهران تاکنون ۴۳ پایگاه را برای انجام واکسیناسیون اختصاص داده بود. از هفته گذشته نیز ۲۶ پایگاه جدید به این مراکز افزوده شده که با توجه به اینکه ممکن است شهروندان آدرس مراکز جدید را به خاطر نسپرده باشند، آدرس مراکز جدید را اعلام می‌کنیم.
آدرس مراکز جدید واکسیناسیون در شهر تهران در جدول زیر آمده است:

آدرس مراکز جدید واکسیناسیون کرونا در تهران

منبع: ايسنا