تزریق واکسن کرونا به ۱۰ هزار امدادگر هلال احمر

مرداد 17, 1400
44 بازدید

رییس جمعیت هلال احمر از تزریق واکسن کرونا به ۱۰ هزار امدادگر این جمعیت خبر داد. کریم همتی درباره تزریق واکسن کرونا به امدادگران جمعیت هلال احمر گفت: روند واکسن امدادگران انجام شد و امدادگران فعال در سراسر کشور با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی و در تهران نیز با همکاری دانشگاه شهید بهشتی واکسینه شدند. […]

تزریق واکسن کرونا به ۱۰ هزار امدادگر هلال احمر

رییس جمعیت هلال احمر از تزریق واکسن کرونا به ۱۰ هزار امدادگر این جمعیت خبر داد.

کریم همتی درباره تزریق واکسن کرونا به امدادگران جمعیت هلال احمر گفت: روند واکسن امدادگران انجام شد و امدادگران فعال در سراسر کشور با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی و در تهران نیز با همکاری دانشگاه شهید بهشتی واکسینه شدند.
وی درباره اینکه آیا تمام امدادگران، واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند یا خیر؟ گفت: ممکن است در جایی و به صورت فردی تاخیر در واکسن وجود داشته باشد که ما پیگیر این موارد هستیم. اما به طور کلی ما ۶۰ هزار امدادگر داریم که ۱۰ هزار نفر آنها امدادگر فعال محسوب می‌شوند و این ۱۰ هزار نفر نیز واکسن دریافت کرده‌اند.
رییس جمعیت هلال احمر ادامه داد: واکسیناسیون برای پرسنل ستادی جمعیت هلال احمر  هم در کل کشور انجام شده است.
همتی با بیان اینکه وزارت بهداشت واکسیناسیون پرسنل را به خود جمعیت هلال احمر محول کرده است، گفت:  اگر در مواردی فردی جا مانده باشد ما این واکسن را تامین خواهیم کرد.
امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت از جمله افرادی هستند که در بحران‌ها و حوادث مختلف حضور فعالی داشته و به سبب همین حضور نیز دارای ارتباط زیادی با مردم هستند، از این رو هم بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند و هم در صورت ابتلا ممکن است افراد بیشتری را مبتلا کنند. بنابراین واکسیناسیون آنان امری ضروری محسوب می‌شود.
منبع: ايسنا