تزریق بیش از ۴ میلیون دوز واکسن در فارس

مهر 19, 1400
17 بازدید

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مطلوب خواندن وضعیت واکسیناسیون در استان فارس، اعلام کرد که تاکنون بیش از ۴ میلیون دوز واکسن کرونا در این استان تزریق شده است. مهرزاد لطفی دوشنبه ۱۹ مهر در جلسه روزانه ستاد مدیریت کرونای علوم پزشکی شیراز، با اشاره به انجام سریع واکسیناسیون علیه کروناویروس در فارس، گفت: […]

تزریق بیش از ۴ میلیون دوز واکسن در فارس

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مطلوب خواندن وضعیت واکسیناسیون در استان فارس، اعلام کرد که تاکنون بیش از ۴ میلیون دوز واکسن کرونا در این استان تزریق شده است.

مهرزاد لطفی دوشنبه ۱۹ مهر در جلسه روزانه ستاد مدیریت کرونای علوم پزشکی شیراز، با اشاره به انجام سریع واکسیناسیون علیه کروناویروس در فارس، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در حال ارایه خدمت به بیماران است و در کنار آن فرآیند ایمن سازی مردم فارس در برابر کروناویروس نیز با سرعت انجام می شود تا بتوانیم هر چه سریع تر به ایمنی گسترده در برابر این بیماری دست یابیم.

او با بیان اینکه استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس با تلاش مجموعه سلامت و همکاری قوی بین بخشی، توانمندی خود را در برابر این بحران همه گیر نشان داده است، ادامه داد: با آغاز واکسیناسیون علیه این بیماری نیز همکاری های برون بخشی بیش از پیش ادامه داشته که با پیشتازی دانشگاه در فرایند واکسیناسیون در سطح کشور همراه بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بخش دیگری از این نشست با بررسی آخرین آمارها و وضعیت واکسیناسیون در استان، از تزریق بیش از ۱۲۹ هزار دُز واکسن طی شبانه روز گذشته در استان خبر داد و این آمار قابل توجه را حاصل تلاش تیم های واکسیناسیون دانشگاه و مشارکت مطلوب مردم فارس در این فرآیند عنوان کرد.

به گفته این مقام مسئول در استان فارس، مجموع واکسن های تزریق شده در این استان تاکنون به چهار میلیون و ۳۷ هزار و ۴۸۶ دُز رسیده و این روند تا پایان واکسینه شدن جمعیت هدف ادامه دارد.

او مشارکت مردم فارس برای دریافت واکسن علیه بیماری کووید۱۹ را مثال زدنی و نشانگر هوشمندی مردم استان دانست و افزود: با وجود روند مثبت واکسیناسیون در استان، بررسی نشان دهنده کاهش میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در استان است که امیدواریم با جدی گرفتن راهکارهای خودمراقبتی و رعایت اصول بهداشتی، بتوانیم در کاهش خطر ابتلای خود و عزیزانمان به این بیماری و تسریع بازگشت به روزهای عادی، نقش موثری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه واکسیناسیون و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در کنار یکدیگر برای مهار این بیماری ضرورت دارد، از تمامی افرادی که واکسینه شدند و یا در نوبت دریافت واکسن علیه این بیماری هستن خواست تا از سهل انگاری در برابر این بیماری پرهیز کنند.

لطفی در بخش دیگری از نشست امروز ضمن بررسی آخرین وضعیت ابتلا در شهرها و مناطق مختلف استان؛ آمار نمونه های انجام شده آزمایش تشخیصی کرونا، آخرین وضعیت سلامت بیماران در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های استان و روند خدمت رسانی به آنان، علت های جان باختن مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته و آمارهای مربوط به بهبودیافتگان از این بیماری در استان را مورد ارزیابی قرار داد.

او همچنین فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس، ظرفیت تخت های ویژه و عادی بیمارستان های استان و آخرین روند اقدامات کارگروه های مختلف این ستاد دانشگاهی را مورد ارزیابی قرار داد و دستورات لازم در زمینه بهبود خدمات ارائه شد.

منبع: ايسنا