ترکیه برای آمریکا ۲۰۰ درخواست برای استرداد گولن ارسال کرده است

آبان 23, 1400
2 بازدید

معاون وزیر خارجه ترکیه گفت، این کشور حدود ۲۰۰ درخواست به آمریکا برای استرداد گولن و حامیانش ارسال کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یاووز سلیم کران، معاون وزیر خارجه ترکیه در مراسمی به میزبانی سازمان میراث ترکیه‌ای مستقر در واشنگتن گفت: ما به درخواست‌هایمان از دولت آمریکا برای استرداد فتح‌الله […]

ترکیه برای آمریکا ۲۰۰ درخواست برای استرداد گولن ارسال کرده است

معاون وزیر خارجه ترکیه گفت، این کشور حدود ۲۰۰ درخواست به آمریکا برای استرداد گولن و حامیانش ارسال کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یاووز سلیم کران، معاون وزیر خارجه ترکیه در مراسمی به میزبانی سازمان میراث ترکیه‌ای مستقر در واشنگتن گفت: ما به درخواست‌هایمان از دولت آمریکا برای استرداد فتح‌الله گولن، روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه و حامیانش و تحویل دادن آنها به سیستم قضایی کشورمان ادامه می‌دهیم. ما حدود ۲۰۰ درخواست استرداد به آمریکا داده‌ایم.

روز پنجشنبه، سفیر ترکیه در آمریکا به اسپوتنیک گفته بود که دولت آنکارا در ارتباط نزدیک به واشنگتن درباره استرداد احتمالی گولن است و امید دارد که این مهم در دوران ریاست جمهوری جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا به تحقق بپیوندد.

دولت ترکیه جنبش اسلامی فتح‌الله گولن موسوم به فتو را به دست داشتن در کودتای نافرجام ژوئیه ۲۰۱۶ علیه آنکارا متهم کرده است؛ گولن و اعضای جنبشش این اتهامات را رد کرده‌اند.

منبع:ایسنا