تردد روزانه بیش از ۷۰۰ هزار خودرو از محورهای مواصلاتی قزوین

آذر 2, 1400
10 بازدید

عکس: آرشیو ایسنا/قزوین فرمانده انتظامی استان قزوین اعلام کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده در استان قزوین روزانه ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس و ۷۰۰ هزار خودروی سبک از محورهای مواصلاتی استان تردد دارند که براین‌اساس نیازمند برنامه‌ریزی در محورهای ترافیکی هستیم. سردار علی ابراهیمی در طرح رزمایش ترافیکی زمستانه استان قزوین که ظهر امروز اول آذر در […]

تردد روزانه بیش از ۷۰۰ هزار خودرو از محورهای مواصلاتی قزوین
عکس: آرشیو

ایسنا/قزوین فرمانده انتظامی استان قزوین اعلام کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده در استان قزوین روزانه ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس و ۷۰۰ هزار خودروی سبک از محورهای مواصلاتی استان تردد دارند که براین‌اساس نیازمند برنامه‌ریزی در محورهای ترافیکی هستیم.

سردار علی ابراهیمی در طرح رزمایش ترافیکی زمستانه استان قزوین که ظهر امروز اول آذر در محل آزادراه «قزوین – زنجان» برگزار شد، اظهار کرد: از همه دستگاه‌های خدمت‌رسان که در این رزمایش حضور داشتند تشکر دارم، همه ما بسیجی هستیم و باید بسیجی‌وار به مردم خدمت بی‌منت ارائه دهیم؛ البته همه مسئولان نیز باید این روحیه را داشته باشند.

وی ادامه داد: باتوجه‌به فصل بارش و شروع تغییرات جوی، بارش نزولات آسمانی را طی چند روز اخیر شاهد بودیم و همواره این موضوع ترافیک را تحت تأثیر خود قرار داده است که باعث بروز اختلال در رفت‌وآمد در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی شده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین خاطرنشان کرد: نه‌تنها در این فصل بلکه اقدامات پیشگیرانه باید در تمامی فصول توسط دستگاه‌های امدادی و خدمت‌رسان عملیاتی شوند؛ گروه‌های امدادی و ترافیکی ۲۴ ساعته در مناطق حساس و گردنه‌ها حضور پیدا خواهند کرد.

وی اشاره کرد: استان قزوین با ۲۲۰ کیلومتر آزادراه، ۵۹۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۶۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی شاهراه کشور است که باتوجه‌به این امر حجم سنگین تردد خودرویی را در محورهای مواصلاتی استان شاهد هستیم؛ بر اساس گزارش‌های ارائه شده در استان قزوین روزانه ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس و ۷۰۰ هزار خودروی سبک تردد دارند که نیازمند برنامه‌ریزی در محورهای ترافیکی هستیم.

ابراهیمی تشریح کرد: طی ۶ سال اخیر شاهد کاهش تصادفات در خودروهای مواصلاتی استان بودیم اما به این اکتفا نکرده و همچنان کاهش تصادفات فوتی در دستور کار قرار گیرد، از ابتدای سال جاری ۱۶۵ نفر در محورهای مواصلاتی استان قزوین فوت کردند که این رقم قابل‌قبول نیست و باید کاهش پیدا کند که این هدف با تسهیل در رفت‌وآمد مسافران و اطلاع‌رسانی به‌موقع توسط دستگاه‌های خدمت‌رسان و اصحاب رسانه ممکن خواهد بود.

وی تصریح کرد: هرساله رزمایش طرح زمستانی اجرا می‌شود، امسال این طرح از ابتدای آذر آغاز شده است و تا بیستم اسفند ادامه خواهد داشت البته پس از آن نیز طرح تعطیلات نوروزی اجرا خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان قزوین یادآور شد: باتوجه‌به اقدامات پیشگیرانه در کرونا شاهد محدودیت‌های ترافیکی بودیم که پیش‌بینی می‌شود این محدودیت‌ها طی ماه‌های آینده برداشته شود و شاهد افزایش تردد مسافران باشیم این امر می‌طلبد که دستگاه‌های خدمت‌رسان و امدادی اتحاد و انسجام داشته باشند تا تصادفات را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام