تداوم فعالیت قطارهای باری اداره کل راه آهن آذربایجان

آذر 2, 1400
16 بازدید

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل راه آهن آذربایجان از تداوم فعالیت قطارهای باری این اداره کل در شرایط کنونی خبر داد. شاپور ارصلانی در چهارمین نشست خبری شورای اطلاع رسانی و ستاد مبارزه با کرونای آذربایجان‌ شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: در ایام شیوع کرونا قطارهای باری داخلی اعم از قطارهای باری ورودی به استان و […]

تداوم فعالیت قطارهای باری اداره کل راه آهن آذربایجان

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل راه آهن آذربایجان از تداوم فعالیت قطارهای باری این اداره کل در شرایط کنونی خبر داد.

شاپور ارصلانی در چهارمین نشست خبری شورای اطلاع رسانی و ستاد مبارزه با کرونای آذربایجان‌ شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: در ایام شیوع کرونا قطارهای باری داخلی اعم از قطارهای باری ورودی به استان و یا خروجی از استان ۲۴ ساعت فعال هستند.

وی، اضافه کرد: به عنوان مثال گندم مورد نیاز استان با همکاری سازمان غله در چند روز گذشته از بندر عباس، بندر بوشهر و بندر امام وارد استان شده است.

وی با اشاره به تداوم فعالیت قطارهای باربری مرزی به دنبال شیوع ویروس کرونا، بیان کرد: مرز رازی آذربایجان غربی از چهارم اسفند ماه به مدت محدود از طرف ترکیه بسته شد که با رایزنی طرف ایرانی از دهم اسفند ماه بازگشایی شد و انتقال بار به صورت دو طرفه ادامه پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل راه آهن آذربایجان شرقی از مبادله روزانه ۱۵۸ واگن کالا خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم تا این میزان به بیش از ۲۰۰ واگن برسد.

وی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته تعداد قطارهای خروجی از آذربایجان شرقی ۱۹۳ رام قطار بود، گفت: امسال ۲۹۹ رام قطار پیش بینی کرده بودیم که با توجه به کاهش درخواست و کنسل شدن بلیطها عملکرد به ۱۰ درصد رسید.

وی، اضافه کرد: ۶۱ رام قطار در ایام نوروز و تا ۱۵ فروردین فعال بود.

ارصلانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به استرداد هزینه بلیط‌های کنسلی شده، اظهار کرد: هر چند این کار به ضرر شرکت‌ها بود، اما برای حفظ سلامتی اقدام به استرداد هزینه بلیط‌ها کردیم.

وی خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از افراد نیز کنسل کردن بلیطشان را به هفته آخر اسفند موکول کرده بودند، نقدینگی لازم برای استرداد هزینه بلیت تامین شده و در طی چند روز آینده انجام خواهد شد.

مدیر کل راه آهن آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: ضد عفونی و گندزدایی قطارهای مسافربری به صورت روزانه، کنترل بهداشتی، تب سنجی و استفاده از ماسک و دستکش توسط پرسنل ضدعفونی ایستگاه‌ها به صورت دو نوبت در روز از جمله این اقدامات هستند.

وی متذکر شد: تمامی این اقدامات در ایستگاه‌های مرند، عجب شیر، آذر شهر و مراغه نیز انجام شده و ادامه دارد و بارها نیز در مبدا و مقصد ضدعفونی می‌شوند.

بر اساس این گزارش، راه‌آهن آذربایجان به استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خدمت‌رسانی می‌کند که مرکز آن در تبریز است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا