تداوم آموزش مجازی و تقویت اینترنت دانشگاه‌ها

آذر 21, 1400
10 بازدید

وزارت علوم تایلند اعلام کرد ضمن همکاری با وزارت ارتباطات این کشور و با توجه به ادامه آموزش آنلاین در ترم آینده، اینترنت دانشگاه‌ها را تقویت خواهد کرد. به گزارش ایسنا به نقل از یودبلیونیوز، وزارت علوم و تحقیقات تایلند در حال همکاری با کمیسیون ملی پخش و ارتباطات ماهواره‌ای این کشور است تا ظرفیت شبکه […]

تداوم آموزش مجازی و تقویت اینترنت دانشگاه‌ها

وزارت علوم تایلند اعلام کرد ضمن همکاری با وزارت ارتباطات این کشور و با توجه به ادامه آموزش آنلاین در ترم آینده، اینترنت دانشگاه‌ها را تقویت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از یودبلیونیوز، وزارت علوم و تحقیقات تایلند در حال همکاری با کمیسیون ملی پخش و ارتباطات ماهواره‌ای این کشور است تا ظرفیت شبکه فیبر ارتباطی پر سرعت اینترنت را توسعه بخشد.

این توافق‌نامه به منظور ارتقاء سیستم ارتباطی سریع برای موسسات آموزش عالی با وای‌فای رایگان از طریق شبکه ” UniNet” است که این شبکه اینترنتی به ۱۰۰ شبکه آموزش جهانی دیگر متصل می‌شود.

این همکاری در راستای برنامه تعهدات خدمات جهانی دولت تایلند و به منظور تحول در عرصه دیجیتال این کشور نیز مفید خواهد بود.

“سریراک سانگسیویلای” دبیر وزارت علوم تایلند در این زمینه گفت: شبکه اینترنتی ” UniNet”،  شصت و هشت هزار کیلومتر فیبر نوری دارد و برای دانشگاه‌ها خدمات اینترنت پر سرعت فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: این شبکه توسط ۲ میلیون دانشجو و حدود ۲۰۰ هزار استاد و کارمند دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در شرایط فعلی که آموزش آنلاین تداوم دارد، وجود این شبکه اینترنت پر سرعت از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع:ایسنا