تخصیص ۱۰ میلیارد تومان به تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان

آذر 22, 1400
8 بازدید

ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان از تخصیص ۱۰ میلیارد تومان به تقاطع غیرهمسطح دانشگاه خبر داد. خسرو عزیزی درباره آخرین وضعیت تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دانشگاه لرستان در سال ۸۳ با قانون آزادسازی جوار قلعه به عنوان پیشگام به سایت کمالوندمنتقل شد. وی اضافه کرد: در سال ۸۴ با تغییر دولت طرح تقاطع غیرهمسطح […]

 تخصیص ۱۰ میلیارد تومان به تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان

ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان از تخصیص ۱۰ میلیارد تومان به تقاطع غیرهمسطح دانشگاه خبر داد.

خسرو عزیزی درباره آخرین وضعیت تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دانشگاه لرستان در سال ۸۳ با قانون آزادسازی جوار قلعه به عنوان پیشگام به سایت کمالوندمنتقل شد.

وی اضافه کرد: در سال ۸۴ با تغییر دولت طرح تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان طراحی شد و در سال ۹۷ این پروژه کلنگ‌زنی شد.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: ۱۳ سال احداث این پروژه به تاخیر افتاد و ایجاد این تقاطع وظیفه دانشگاه نبوده و باید توسط راه و شهرسازی و شهرداری ایجاد می‌شد.

عزیزی افزود: با کمک نمایندگان دور گذشته در بودجه ۹۷ ردیفی برای ایجاد تقاطع غیرهمسطح در نظر گرفته شد و البته وزارت علوم خیلی راضی به انجام این کار نبود اما به دلیل تردد و ایمنی دانشجویان و کارکنان دانشگاه به عنوان کارفرمای این پروژه مشخص شد.

وی با اشاره به اینکه کلنگ این پروژه در سال ۹۷ زده شد و قرار شد پس از ۱۴ ماه به انجام برسد،  ادامه داد: بخشی از تاخیر در انجام پروژه مربوط به معارضین بوده که متاسفانه همکاری نکردند و دیگری وقوع سیل فروردین ۹۸ بود که ما را بر آن داشت که بازنگری در انجام پروژه صورت گیرد.

رپیس دانشگاه لرستان افزود: رمپ برگردان در این تقاطع راهی برای تردد به دانشگاه علوم پزشکی، پیام نور، مردم روستای کهریز، مسکن مهر و … است که آنها می‌توانند از آن استفاده کنند.

عزیزی بیان کرد: با سفر اخیر دکتر نوبخت به لرستان، ۱۰ میلیارد تومان به این پروژه تخصیص داده شد که ۳.۱ میلیارد تومان آن تخصیص داده شد و آن را هزینه کردیم،  چنانچه مابقی اعتبار تخصیص داده شود و پیمانکار هم به تعهداتش عمل کند این پروژه اواخر اردیبهشت و اوایل خردادماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

منبع:ایسنا