تخصیص اعتبار بلاعوض ۴ هزار میلیاردی جهت ساخت مسکن محرومان

مرداد 23, 1400
43 بازدید

 رئیس سازمان برنامه و بودجه، با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان ساخته می شود، عنوان کرد: در این راستا ۴۰۰۰ میلیارد تومان وام بلاعوض و ۶۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد اختصاص یافته است که سازمان برنامه و بودجه این اعتبار را تامین می کند. محمدباقر نوبخت امروز در مراسم […]

تخصیص اعتبار بلاعوض ۴ هزار میلیاردی جهت ساخت مسکن محرومان

 رئیس سازمان برنامه و بودجه، با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان ساخته می شود، عنوان کرد: در این راستا ۴۰۰۰ میلیارد تومان وام بلاعوض و ۶۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد اختصاص یافته است که سازمان برنامه و بودجه این اعتبار را تامین می کند.

محمدباقر نوبخت امروز در مراسم افتتاح تصویری مسکن محرومان که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه همزمان با کشور در گیلان افتتاح شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم تابش، رئیس فقید بنیاد مسکن کشور، اظهار کرد: بهره برداری از واحدهای مسکن محرومین در روستاها جلوه ای از خدمات مرحوم تابش است.

وی با اشاره به تلاش های مرحوم تابش در احداث خانه برای آسیب دیدگان از حوادث طبیعی و غیر مترقبه همچون سیل و زلزله و طوفان، افزود: بنیاد مسکن همواره در کنار مردم آسیب دیده بوده و مهمترین اقدام بنیاد مسکن و در راس آن مرحوم تابش، احداث خانه برای آسیب دیدگان ناشی از سیل بهار ۹۸ است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، از احداث خانه برای زاغه نشینان و کپرنشینان توسط بتیاد مسکن خبر داد و خاطرنشان کرد: مثلث همکاری بین بنیاد مسکن و کمیته امداد و سازمان برنامه و بودجه شکل گرفته و با دریافت ردیف اعتبار سالانه در بودجه این ریل گذاری تکمیل شده است.

نوبخت، با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان ساخته می شود، عنوان کرد: در این راستا ۴۰۰۰ میلیارد تومان وام بلاعوض و ۶۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد اختصاص یافته است که سازمان برنامه و بودجه این اعتبار را تامین می کند.

وی از استانداران خواست تکمیل واحدهای آماده بهره برداری در شهرستان ها را پیگیری کنند و گفت: با توجه به تعیین ردیف بودجه، کار ساخت مسکن برای محرومان ادامه دارد.

منبع:ایسنا