تجهیزات سرقتی دولتی در ضایعات فروشی‌ها شناسایی شود

دی 8, 1400
114 بازدید

ایسنا/کرمانشاه دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه خواستار همکاری دستگاه های اجرایی و نیروی انتظامی برای شناسایی تجهیزات سرقتی دولتی در مغازه های ضایعاتی سطح شهر شد. شهرام کرمی با تاکید بر لزوم رصد سارقین حرفه ای سابقه دار و خطرناک، اظهار کرد: پیشگیری از وقوع سرقت های خشن باید به نحو مستمر و دائمی در […]

تجهیزات سرقتی دولتی در ضایعات فروشی‌ها شناسایی شود

ایسنا/کرمانشاه دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه خواستار همکاری دستگاه های اجرایی و نیروی انتظامی برای شناسایی تجهیزات سرقتی دولتی در مغازه های ضایعاتی سطح شهر شد.

شهرام کرمی با تاکید بر لزوم رصد سارقین حرفه ای سابقه دار و خطرناک، اظهار کرد: پیشگیری از وقوع سرقت های خشن باید به نحو مستمر و دائمی در دستور کار پلیس قرار گیرد.

وی با بیان اینکه درصورت ارتکاب سرقت خشن باید برخورد قاطع و بازدارنده در دستور کار قضات دادسرا قرار گیرد، افزود: با توجه به روند رو به افزایش سرقت خصوصاً سرقت تجهیزات دستگاه های خدمات رسان مانند شرکت های آب، برق، گاز، مخابرات، شهرداری و سرقت تجهیزات ایمنی راه ها و قطعات ریلی، این دستگاه ها باید با همکاری ضابطین دستگاه قضایی اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهند که در این راستا می توان از ظرفیت بسیج هم استفاده کرد.

دادستان کرمانشاه اظهار کرد: همچنین دستگاه های مربوطه با همکاری پلیس آگاهی به منظور شناسایی تجهیزات سرقتی دولتی خود از مغازه های ضایعاتی سطح شهر بازدید به عمل آورده تا افراد مالخر حرفه ای شناسایی و برای آنها پرونده تشکیل شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از سرقت ها گاها در معابر و کوچه های تاریک رخ می دهد، عنوان کرد: در این راستا شرکت توزیع نیروی برق باید به منظور پیشگیری از سرقت نسبت به تأمین روشنایی معابر و اماکن عمومی شهرستان کرمانشاه اقدام کند.

کرمی ادامه داد: با توجه به فراوانی سرقت از سیم برق به منظور کاهش وقوع سرقت، ضروری است شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه در راستای تبدیل سیم برق به کابل در سطح شهرستان کرمانشاه با سرعت بیشتری اقدام کند.

وی همچنین از رؤسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه‌های انتظامی تابعه شهرستان کرمانشاه خواست مشکلات و آسیب های حوزه استحفاظی خود را شناسایی و با ارائه راهکار جهت برنامه ریزی مناسب به دادستانی مرکز استان ارائه کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , ,