تبیین سیاست ها و راهبردهای لایحه بودجه ۱۴۰۱ با حضور نمایندگان مجلس و استاندار

آذر 30, 1400
97 بازدید

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در جلسه تبیین سیاست ها و راهبردهای لایحه بودجه ۱۴۰۱که با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و معاونان وی برگزار شد، مطالبی را در خصوص کیفیت بالای لایحه بودجه سال آینده که توسط سازمان برنامه و بودجه تهیه و تدوین […]

تبیین سیاست ها و راهبردهای لایحه بودجه ۱۴۰۱ با حضور نمایندگان مجلس و استاندار

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در جلسه تبیین سیاست ها و راهبردهای لایحه بودجه ۱۴۰۱که با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و معاونان وی برگزار شد، مطالبی را در خصوص کیفیت بالای لایحه بودجه سال آینده که توسط سازمان برنامه و بودجه تهیه و تدوین شده، ارائه کرد.

به گزارش ایسنا- مهرداد عرب اول افزود: پس از سال ها لایحه ای به مجلس ارائه شده که دارای ویژگی های مهمی است که از جمله آن می توان به کیفیت بودجه ریزی یعنی حرکت از ردیف محوری به سوی برنامه محوری اشاره کرد.

این مقام مسئول با اشاره به عدالت محوری در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار کرد: بودجه ریزی بر اساس سند آمایش و توجه به شهرستان ها صورت گرفته و به موضوع ثبات اقتصادی یعنی کنترل نرخ تورم با بسته شدن بودجه بدون کسری و ایجاد رشد اقتصادی ۸ درصدی توجه شده است.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان در جدول ۱۰ _ ۱ که مربوط به اعتبارات ۳۱ استان است، بعد از خوزستان رتبه دوم را به خود اختصاص داده که این مهم نوید بخش ارتقای شاخص ها به خصوص بخش های زیربنایی در استان است.

به گفته وی، بر اساس مطالعات آمایش حوزه راه و آب از مهمترین بخش های موثر در توسعه استان است که در این لایحه به طور متوسط پروژه های بخش حمل و نقل بالغ بر ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

عرب اول اذعان کرد: توجه ویژه به کنترل نرخ تورم و مباحث معیشتی از ویژگی های بارز این لایحه است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , ,