تبیین درست مباحث مربوط به مهدویت و پاسخ به شبهات

آذر 4, 1400
17 بازدید

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید مباحث مربوط به مهدویت را به درستی تبیین کنیم و به شبهاتی که دشمنان و مخالفین در زمینه مهدویت ایجاد کرده اند پاسخ دهیم. “حجت الاسلام سیدجواد خاضع” امروز در نشست ستاد بزرگداشت نیمه شعبان، سالروز میلاد امام مهدی موعود (عج) و […]

تبیین درست مباحث مربوط به مهدویت و پاسخ به شبهات

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید مباحث مربوط به مهدویت را به درستی تبیین کنیم و به شبهاتی که دشمنان و مخالفین در زمینه مهدویت ایجاد کرده اند پاسخ دهیم.

“حجت الاسلام سیدجواد خاضع” امروز در نشست ستاد بزرگداشت نیمه شعبان، سالروز میلاد امام مهدی موعود (عج) و یوم الله ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، افزود: یکی از نکات جالب سال ۱۴۰۰ این است که در ابتدا و پایان سال آینده میلاد حضرت مهدی (عج) و جشن های نیمه شعبان را داریم.
وی تصریح کرد: امیدواریم به یمن عدد ۱۴، سال ظهور معصوم چهاردهم باشد، زیرا قرار گرفتن دو نیمه شعبان در یک سال فرصت مغتنمی برای توجه بیشتر به واسطه فیض الهی، وجود مبارک امام زمان ارواحنا فداه است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: مناسبت مهم دیگر که در آغاز سال جدید داریم یوم الله عید بزرگ دوازدهم فروردین ماه، سالروز تثبیت و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی است که تقارن نیمه شعبان و روز جمهوری اسلامی تقارن خجسته و مبارکی است و می توان گفت انقلاب اسلامی بسترساز حکومت جهانی امام عصر (عج) و زمینه ساز طلوع صبح صادق است.
حجت الاسلام خاضع به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام اشاره و تاکید کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: “یخرُجُ ناسٌ مِنَ المَشرِقِ فَیوَطِّئونَ لِلمَهدی سُلطانَه”، “مردمی از شرق قیام می کنند و زمینه را برای حرکت جهانی امام مهدی (عج) فراهم می سازند” و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) فرمود: “این کشور صاحب الزمان (عج)است و باید کشوری باشد که تا ظهور موعود به استقلال خودش ادامه بدهد و قدرت خودش را در خدمت آن بزرگوار قرار بدهد”، و همچنین فرمود: “این انقلاب امانتی است که باید به دست شما به صاحب اصلی آن سپرده شود” و “امیدوارم که این انقلاب یک انقلاب جهانی بشود و مقدمه برای ظهور بقیه الله ارواحنا له الفداء باشد”.
وی بیان کرد: مهم ترین سفارش مقام معظم رهبری در “بیانیه گام دوم انقلاب” زمینه سازی برای ظهور و طلوع خورشید مهدویت برای ساختن تمدن نوین اسلامی است که وظیفه ما را در راستای گرامی داشت این مناسبت مهم دوچندان می کند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: باید مباحث مربوط به مهدویت را به درستی تبیین کنیم و به شبهاتی که دشمنان و مخالفین در زمینه مهدویت ایجاد کرده اند پاسخ دهیم.
حجت الاسلام خاضع اظهار کرد: بحث امام شناسی، ضرورت وجود امام، خودسازی، علائم ظهور، آزمون های دشوار طلیعه ظهور، ویژگی های حکومت مهدوی، انتظار و وظایف منتظران و نقش انتظار در تحقق امت واحده، تاثیر اعتقاد به مهدویت در اصلاح فرد و جامعه از موضوعا مهمی است که باید برای آحاد جامعه تبیین شود.
به گزارش ایسنا، وی تاکید کرد: ساعت ۹ شب میلاد حضرت مهدی موعود (عج) علاوه بر نورافشانی، بانگ تکبیر “یا مهدی (عج) ادرکنی” در همه شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد طنین انداز می شود.
انتهای پیام

منبع:ایسنا