تا ۱۰ روز آینده خبری از بارش در اصفهان نیست

مهر 7, 1400
31 بازدید

 هوای شهر اصفهان امروز هم برای سومین روز متوالی در این هفته در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است، درحالی که براساس پیش بینی هواشناسی تا ۱۰ روز آینده نیز خبری از بارش در اصفهان نیست و این وضعیت ادامه خواهد داشت. میانگین کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ایستگاه های پایش دائم، بر […]

تا ۱۰ روز آینده خبری از بارش در اصفهان نیست

 هوای شهر اصفهان امروز هم برای سومین روز متوالی در این هفته در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است، درحالی که براساس پیش بینی هواشناسی تا ۱۰ روز آینده نیز خبری از بارش در اصفهان نیست و این وضعیت ادامه خواهد داشت.

میانگین کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ایستگاه های پایش دائم، بر حسب شاخص کیفیت هوا (AQI) تا ساعت ۷ صبح امروز (چهارشنبه-۷ مهرماه) عدد ۱۱۸ و ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد. اگرچه این عدد در برخی از ایستگاه های شهر اصفهان از جمله میدان احمدآباد و بزرگراه شهید خرازی وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم را نشان می دهد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه نقشه های هواشناسی بیانگر استقرار جوی پایدار بر روی استان تا اواخر هفته است، اظهار کرد: بر این اساس در بیشتر مناطق استان وضعیت جوی صاف تا کمی ابری، در بعد از ظهر گاهی وزش باد پیش بینی می شود.

آسیه آقایی با اعلام اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان یک تا دو درجه سانتیگراد کاهش پیدا می کند، گفت: امروز حداکثر دمای هوای شهر اصفهان به ۳۵ درجه سانتیگراد می رسد و کمینه دمای فردا صبح ۱۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی افزود: گرم ترین نقطه استان طی ۲۴ ساعت آینده خور و بیابانک با ۳۷ درجه سانتیگراد و خنک ترین نقطه بوئین و میاندشت با ۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته گرد و خاک محلی از سمت شرق اصفهان کیفیت هوا را تحت تاثیر قرار داد، گفت: امروز شرایط کمی بهتر از روز گذشته است، اگرچه در بیشتر روزها هوای شهر اصفهان در وضعیت ناسالم قرار دارد.

وی با بیان اینکه آلودگی شهری و گرد و خاک در فصل سرد شاخص های آلودگی هوا را بالا می برد، خاطرنشان کرد: طی این مدت بارشی در اصفهان نداشته ایم که باعث می شود ذرات آلاینده هوا در فضا معلق بمانند و متاسفانه این وضعیت ادامه دارد و  تا ۱۰ روز آینده بارشی برای اصفهان پیش بینی نمی شود.

منبع: ايسنا