تا رسیدن به دولت اسلامی فاصله داریم

مرداد 24, 1400
61 بازدید

 نماینده ولی فقیه در لرستان می‌گوید: تا رسیدن به دولت اسلامی فاصله داریم. حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار مداحان به مناسبت عید سعید غدیر خم با اشاره به اینکه صفات امام علی(ع،) در سه دسته تقسیم می‌شوند، افزود: برخی ویژگی‌های امام علی(ع) بیان کننده صفات عبادی و معنوی آن حضرت است به طوری‌که […]

تا رسیدن به دولت اسلامی فاصله داریم

 نماینده ولی فقیه در لرستان می‌گوید: تا رسیدن به دولت اسلامی فاصله داریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار مداحان به مناسبت عید سعید غدیر خم با اشاره به اینکه صفات امام علی(ع،) در سه دسته تقسیم می‌شوند، افزود: برخی ویژگی‌های امام علی(ع) بیان کننده صفات عبادی و معنوی آن حضرت است به طوری‌که وقتی از امام زین‌العابدین پرسیدند چرا این قدر عبادت می‌کنی، در پاسخ فرمودند: عبادت را جدم امام علی(ع) انجام می‌داد و عبادات من قابل مقایسه با عبادات آن حضرت نیست.

وی با یادآوری اینکه دسته دیگر صفات امام علی(ع) به شکلی بودند که مسیحی، دوست و دشمن مجذوب آن حضرت می‌شدند، خاطرنشان کرد: از نمونه‌های این صفات می‌توان به جود، شجاعت و بخشندگی آن حضرت اشاره کرد.

شاهرخی با اشاره به اینکه دسته دیگر صفات امام علی(ع) حکومت‌داری، عدالت و مدیریت آن حضرت است که نیاز جامعه ما هستند، افزود: امام علی(ع) برای مدیران و حاکمان صفاتی را تعیین می‌نمود و خود به آنان عمل کرد و نمونه این صفات را می‌توان در قالب نامه‌های آن حضرت به مالک اشتر مشاهده کرد.

امام جمعه خرم‌آباد صفات امام علی(ع) را نیاز مبرم جامعه اسلامی برشمرد و گفت: هنوز دولت اسلامی محقق نشده است و ما تا رسیدن به دولت اسلامی فاصله داریم.

وی بر لزوم بیان صفات حکومت‌داری امام علی(ع) توسط مداحان و شاعران تاکید کرد و گفت: برگزاری اجتماعات، جشن‌ها، بزرگداشت اعیاد و مناسبت‌ها جزء امتیازات مسلمانان بویژه است و در راه حفظ اجتماعات شیعه استفاده از ظرفیت‌هایی مانند مداحان است.

شاهرخی با اشاره به اینکه مداحی هنر است و یک مداح موفق باید چند هنر داشته باشد، افزود: عده‌ای تصور می‌کنند مداحی کار آسانی است در صورتی که چنین نیست‌.

نماینده ولی فقیه در لرستان با یادآوری اینکه مداح باید هنر ادبیات و شعر داشته باشد، تأکید کرد: اشعار شاعران و مداحان باید از محتوای خوب و غنی برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه مداح منتسب به اهل‌بیت است و منتسب بودن به اهل‌بیت مسئولیت‌آور می‌شود، ادامه داد: مداحی از بهترین رسانه‌های اثرگذار است به معنای دیگر رسانه فقط در خبرگزاری‌ها و صدا و سیما خلاصه نمی‌شود بلکه شعر و مداحی رسانه تاثیرگذار هستند.

به گزارش ایسنا، مداحی و شعرخوانی برخی از مداحان و شاعران لرستان و تجلیل از برگزیدگان همایش شعر غدیر از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

منبع:ایسنا