تاکید مقام‌های ارشد امنیتی آمریکا بر ضرورت همکاری در فضای سایبری

آذر 2, 1400
10 بازدید

مقام‌های آژانس امنیت ملی و فرماندهی سایبری آمریکا می‌گویند، دشمنان این کشور تلاش می‌کنند تا اسرار مهم ملی را به سرقت ببرند و حفاظت از مردم آمریکا در برابر این تهدیدها مستلزم همکاری بخش‌های خصوصی و دولتی است. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی.بی.اس، “جو هارتمن” معاون فرمانده کل فرماندهی سایبری ایالات […]

تاکید مقام‌های ارشد امنیتی آمریکا بر ضرورت همکاری در فضای سایبری

مقام‌های آژانس امنیت ملی و فرماندهی سایبری آمریکا می‌گویند، دشمنان این کشور تلاش می‌کنند تا اسرار مهم ملی را به سرقت ببرند و حفاظت از مردم آمریکا در برابر این تهدیدها مستلزم همکاری بخش‌های خصوصی و دولتی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی.بی.اس، “جو هارتمن” معاون فرمانده کل فرماندهی سایبری ایالات متحده گفت: ماموریت فرماندهی سایبری آمریکا بازی در زمین حریف و انجام عملیات خارج از آمریکاست تا ما را ایمن نگه دارد.

وی ادامه داد: چه کشور و چه عوامل مخرب در فضای سایبری که سعی در سرقت اسرار دارند و چه عوامل باج افزار، هر روز دشمن ما هستند و تلاش می‌کند تا عملیاتی را علیه ایالات متحده انجام دهد. نه آنها دست از کار می‌کشند و نه ما متوقف می‌شویم.

هارتمن بر “نیروی ماموریت ملی سایبری فرماندهی سایبری” متشکل از بیش از ۲۰۰۰ پرسنل نظامی و غیرنظامی نظارت می‌کند که بر تامین امنیت و حفاظت از منافع ملی ایالات متحده در برابر عوامل تهدید خارجی متمرکز است.

آژانس امنیت ملی آمریکا نیز یک مرکز برای هماهنگی با شرکا دارد.

“مورگان آدامسکی”، رئیس مرکز هماهنگی امنیت سایبری آژانس مذکور گفت: این آژانس مدت‌هاست که در امنیت سایبری دست دارد. ما رویکردها و دیدگاه‌های خود را درباره فعالیت عامل سایبری خارجی و همچنین تجربیات فنی خود به اشتراک می‌گذاریم اما فعالیت در این مسیر از سوی عوامل سایبری بسیار سریع است. ما مجبور شدیم با روشی که آن اطلاعات را به اشتراک می‌گذاریم، سازگار شویم.

وی همچنین ادامه داد، آژانس امنیت ملی آمریکا با شرکایش در واکنشی سریع برای اشتراک اطلاعاتی همکاری دارد.

هارتمن نیز افزود: فعالیت در جهان سایبری بخشی از زندگی روزمره است. آنچه که ما از رویکردهای دشمنان خود شاهدش هستیم این است که آنها می‌خواهند عملیاتی با مقیاس بزرگ و گسترده انجام دهند شبیه آنچه که روسیه سال گذشته میلادی در هک “سولار ویندز” انجام داد.

این حمله سایبری که گمان می‌رود روسیه در آن دخالت داشت نرم افزار سولار ویندز را که ابزارهای مدیریتی آی.تی را ارائه می‌کند، تحت تاثیر قرار داد و در پی این هک سایبری، هکرها به ۹ آژانس دولت آمریکا دسترسی پیدا کردند.

این مقام امنیت سایبری آمریکا همچنین گفت: آنها عملیاتی را علیه هزاران هدف انجام دادند که در نهایت باعث شد تا به آن اهداف دست پیدا کرده و از آن برای دسترسی به عملیات در آینده نیز استفاده می‌کنند. فضای سایبری به صورت فوق‌العاده ای پویا است.

معاون فرمانده کل فرماندهی سایبری ایالات متحده افزود: فضای مجازی یک دامنه است که هر روز تغییر می‌کند. دشمنان ما توجه زیادی به این فضا دارند. ما هم باید به آن توجه کنیم. به عقیده من، وقتی که یک بخش آسیب پذیر مشخص و شناسایی می‌شود ما باید آگاه باشیم و هر قدر سریع آن آسیب پذیری را کاهش دهیم، کامپیوترها و ملتمان ایمن‌تر خواهند بود. با این حال، باید این را هم مدنظر داشته باشیم که این فضا، فضایی پویاست و هر روز تغییر می‌کند.

در این میان، “راب جویس” مشاور ارشد استراتژی امنیت فضای مجازی رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا نیز گفت که این آژانس همیشه یک محیط و فضای مشارکتی نیست.

وی افزود: آژانس امنیت ملی آمریکا در طول تاریخ همیشه در فضایی مخفیانه و سری کار کرده است. ما با اسرار سر و کار داریم. این چنین شرایطی باعث می‌شود تا ما باز و مشارکتی رفتار نکنیم. این آژانس بهترین کارشناسان فضای سایبری را در جهان دارد و برخی از بهترین‌ها را در کشور استخدام می‌کند.

انتهای پیام