تاکید روسیه بر لزوم تقویت روند سیاسی سوریه

آبان 17, 1400
6 بازدید

معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور با فرستاده سازمان ملل به سوریه درباره حل و فصل بحران بحث و گفتگو کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: سرگئی ورشنین، معاون وزیر خارجه روسیه و الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه […]

تاکید روسیه بر لزوم تقویت روند سیاسی سوریه

معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور با فرستاده سازمان ملل به سوریه درباره حل و فصل بحران بحث و گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: سرگئی ورشنین، معاون وزیر خارجه روسیه و الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه با گی یر پدرسن، فرستاده سازمان ملل به سوریه درباره وضعیت کنونی این کشور بحث و گفتگو و بر اهمیت تقویت روند سیاسی که خود سوری‌ها با کمک سازمان ملل آن را رهبری و اجرا می‌کنند، تأکید کردند.

آن ها بر لزوم ارائه کمک‌های انسانی فراگیر به سوریه براساس قوانین بین المللی انسانی و قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کردند.

پدرسن آوریل اعلام کرد که بازیگران اصلی عرصه بین المللی به دنبال افزایش تلاش‌های دیپلماتیک برای حل و فصل بحران سوریه هستند.

منبع:ایسنا