تاکید رئیس کل دادگستری استان بر ضرورت اجرای مصوبات سفر رئیسی به سمنان

مرداد 24, 1400
5 بازدید

  رئیس کل دادگستری استان سمنان بر ضرورت اجرا و تکمیل پروژه‌ها و مصوبات سفر رئیس قوه قضاییه به استان سمنان تاکید کرد. عبداللهی در جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه به استان که با حضور استاندار سمنان برگزار شد اظهار کرد: انتظار می‌رود که امسال ، بخش عمده‌ای از مصوبات سفر رئیس قوه […]

تاکید رئیس کل دادگستری استان بر ضرورت اجرای مصوبات سفر رئیسی به سمنان

  رئیس کل دادگستری استان سمنان بر ضرورت اجرا و تکمیل پروژه‌ها و مصوبات سفر رئیس قوه قضاییه به استان سمنان تاکید کرد.

عبداللهی در جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه به استان که با حضور استاندار سمنان برگزار شد اظهار کرد: انتظار می‌رود که امسال ، بخش عمده‌ای از مصوبات سفر رئیس قوه به استان عملیاتی و اجرایی شود.

این مقام ارشد قضایی ادامه داد: پیگیری‌هایی در خصوص مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه به استان صورت گرفته و دستورات استاندار محترم به سازمان مدیریت و  برنامه‌ریزی نیز صادر شده است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به ارزیابی مصوبات این سفرها از سوی مسوولان قوه قضاییه گفت: دبنا بر اعلام معاون مالی و پشتیبانی قوه قضاییه، در 11 استان، با هماهنگی استاندار و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها، پروژه‌ها پیشرفت خوبی داشته است.

وی بر لزوم همراهی بیشتر مسوولان با دادگستری استان برای اجرایی شدن این مصوبات تاکید و تصریح کرد: انتظار می‌رود با همکاری مسوولان و تخصیص اعتبارات لازم به پروژه‌ها و مصوبات سفر ریاست قوه، سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در استان یاری شوند.

همچنین دکتر نادر مالکی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان وعده داد: تا حدی که در توان استان باشد در بحث تامین اعتبارات مساعدت لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه سقف اعتبار قضایی برای سال ۱۴۰۰ تعیین شده و نمی توان بیش از آن تخصیص داد افزود: تلاش خواهد شد در اعتبارات سال ۱۴۰۱ اعتبارات لازم به پروژه‌ها و مصوبات سفر تخصیص یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از تلاش برای تامین اعتبار مصوبات این سفر خبر داد و اضافه کرد: مدیریت و برنامه ریزی استان می‌کوشد در چارچوب قانون و ورای اعتبارات تخصیص داده شده، به تکمیل پروژه‌ها و اجرایی شدن مصوبات سفر کمک کند.

مالکی از تلاش حداکثری برای رفع موانع پیش روی اجرای مصوبات خبر داد و خاطرنشان کرد: سایر استان‌ها نیز در بحث تامین اعتبار پروژه‌های سفر ریاست قوه قضاییه با مسائل مشابه مواجه هستند.

منبع: ايسنا