تاکید استاندار گلستان بر تامین سوخت کشاورزان

آذر 3, 1400
12 بازدید

ایسنا/گلستان استاندار گلستان گفت: کشاورزان استان سال گذشته بیش از ۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی را تولید کرده و در سالجاری نیز تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان، زمینه جهش تولید در استان را فراهم می کند. هادی حق شناس امروز سه شنبه ۱۹ فروردین در نخستین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه […]

تاکید استاندار گلستان بر تامین سوخت کشاورزان

ایسنا/گلستان استاندار گلستان گفت: کشاورزان استان سال گذشته بیش از ۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی را تولید کرده و در سالجاری نیز تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان، زمینه جهش تولید در استان را فراهم می کند.

هادی حق شناس امروز سه شنبه ۱۹ فروردین در نخستین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار کرد: در سال گذشته سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی بیش از ۱۴۰ میلیون لیتر بوده و پیش بینی می شود با توجه به افزایش نزولات آسمانی در سال جاری، سوخت مورد نیاز به ۱۷۰ میلیون لیتر برسد که شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی استان موظف به تامین آن خواهد بود.

وی بیان کرد: گلستان دارای ۶۵۰ هزار هکتار زمین زیر کشت محصولات کشاورزی است که البته از این میزان در ۱۸۰ هزار هکتار دو بار کشت صورت می گیرد و به لحاظ تولید محصولات کشاورزی در سطح کشور رتبه ششم را دارد و تلاش داریم این جایگاه را ارتقاء دهیم.

استاندار گلستان یادآور شد: قریب به ۲۰ هزار دستگاه ماشین آلات کشاورزی نیازمند شماره گذاری است که نیروی انتظامی همکاری لازم را خواهد داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری گلستان، حق شناس خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت حفاظت از پرندگان شکاری در استان با توجه به فعالیت قاچاقچیان، نیروی انتظامی در محدوده زمانی شکار به یگان حفاظت ادره کل محیط زیست کمک خواهد کرد.

منبع:ایسنا