تاکیدات ضدکرونایی رهبری/معرفی کابینه پیشنهادی

مرداد 20, 1400
46 بازدید

کابینه سیزدهم/ کرونا ویروس از موضوعات و اخبار پربازدید سرویس سیاسی ایسنا بود که جزییات آن در ادامه می آید.  معرفی لیست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم از سوی رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی در صدر اخبار پرمخاطب امروز قرار گرفت. در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی هم علی نیکزاد نایب رئیس مجلس  اعلام کرده بود با […]

تاکیدات ضدکرونایی رهبری/معرفی کابینه پیشنهادی

کابینه سیزدهم/ کرونا ویروس از موضوعات و اخبار پربازدید سرویس سیاسی ایسنا بود که جزییات آن در ادامه می آید.

 معرفی لیست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم از سوی رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی در صدر اخبار پرمخاطب امروز قرار گرفت.

در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی هم علی نیکزاد نایب رئیس مجلس  اعلام کرده بود با توجه به هماهنگی صورت گرفته با رئیس مجلس لیست وزرای پیشنهادی کابینه در جلسه علنی روز شنبه مجلس اعلام وصول خواهد شد.

پیش از آغاز این جلسه هم متفکرآزاد عضو هیات رئیسه مجلس توضیحاتی به نمایندگان درباره چگونگی بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

در همین رابطه اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس از ایجاد سامانه ای به منظور ثبت و بررسی دقیق کارنامه، برنامه و اطلاعات وزرای پیشنهادی در مجلس خبر داد و افزود: در این سامانه تمام اطلاعات، سوابق، برنامه و کارنامه وزیر پیشنهادی در دسترس نمایندگان قرار دارد.

امروز همچنین با  حکم رئیس جمهور، سید مسعود میرکاظمی  به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب شد.

سید مسعود میرکاظمی، متولد ۱۳۳۹ تهران دارای مدرک تحصیلی دکتری مهندسی صنایع است و پیش از این  مسئولیت هایی همچون وزیر نفت در دولت نهم و رئیس سازمان اپک(۲۰۱۱)، وزیر بازرگانی در دولت دهم، نماینده تهران در مجلس نهم و رئیس کمیسیون انرژی مجلس، عضو هیات امنای بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی، عضو و رئیس هیات مدیره سازمان اقتصادی رضوی، رئیس مرکز مطالعات بنیادی انقلاب اسلامی، رئیس دانشگاه شاهد، رئیس مرکز مطالعات لجستیک و مدیرعامل سازمان اتکا را برعهده داشته است.

حسین امیرعبداللهیان نیز که به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه معرفی شده  است از دپیلمات‌های شناخته شده این وزارتخانه و دارای سابقه همکاری مشترک با محمدجواد ظریف نیز است؛ چنان که  او به مدت سه سال به عنوان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه به صورت نزدیک با ظریف همکاری کرد و مذاکره کننده ارشد ایران در مسائل و بحران‌های منطقه‌ای از جمله بحران سوریه بود.

دیگر اخبار مرتبط را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

نامه معرفی ۱۹ وزیر پیشنهادی تحویل مجلس شد/ جلسه رای اعتماد بعد از تاسوعا عاشورا

توضیحات موسوی درباره روند بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس

 

سوابق و تحصیلات وزیر پیشنهادی کشور

سوابق و تحصیلات وزیر پیشنهادی اطلاعات

وزیر پیشنهادی دفاع کیست؟

 

***

در پی شیوع ویروس کرونا در کشور در پیک پنجم، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در پیام تصویری تلویزیونی درباره وضعیت بیماری کرونا، این مسئله را مسئله اول و فوری کشور خواندند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: واکسن چه از راه واردات و چه با تولید داخلی باید با تلاش مضاعف و به هر شکل ممکن تأمین شود و در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

حجت الاسلام  سید ابراهیم رئیسی هم در جلسه هیأت دولت مقابله و مدیریت بیماری کرونا را مهمترین مساله و مشکل امروز کشور برشمرد و افزود: مهار شیوع کرونا که این روزها شدت یافته است، مثل همه مشکلات حاد دیگر نیازمند آن است که همه مسئولان به میدان بیایند و همه ظرفیت‌های کشور و امکانات در اختیار دولت گرفته تا دیگر نهادها در این زمینه به شکل احسن به کار گرفته شود.

شیوع گسترده کرونا در شهرهای شمالی هم مورد تذکر تعداد زیادی از نمایندگان قرار گرفت که در همین رابطه کاظم دلخوش عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه فاجعه ای در استان های شمالی در حال رخ دادن است، گفت: بیمارستان ها جا ندارند و بیماران را در خیابان ها می خوابانند. حتی دارو و تجهیزات هم وجود ندارد به طوری که از بعد از شیوع کرونا تاکنون شب گذشته بیشترین فوتی را در گیلان داشتیم.

نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس نیز با اشاره به وضعیت وخیم کرونایی در مشهد تاکید کرد: باید با برنامه ریزی جدی از ظرفیت همه بخش ها برای کنترل کرونا استفاده کرد.

دیگر اخبار مربتط با کرونا را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.

دولت برای تامین دارو بیماران کرونایی اقدامات لازم را انجام دهد

سفر به استان‌های شمالی را ممنوع کنید

وضعیت استان گلستان به رنگ خون درآمده است

مرزنشینان را واکسینه کنید

نماینده گیلان خواستار تامین امکانات درمانی برای بیماران کرونایی شد

کرونا نفس مردم را بریده است

قطع برق در مازندران عامل قتل‌عام خواهد شد

 راهی جز واکسیناسیون همه مردم نداریم

سرم و کیت آزمایشگاه در گلستان موجود نیست

آقای رئیسی از وضعیت کرونایی مازندران خبر دارید؟

***

ابلاغ اصلاحیه‌های«قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور» را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور از سوی رئیس جمهور از دیگر اخبار مورد توجه مخاطبان بود.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اصلاحیه‌های «قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور» واصل شده از سوی مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

منبع: ايسنا