تامین دارو از اصلی‌ترین دغدغه‌های بیماران ام.اس در ابهر

آذر 9, 1400
12 بازدید

ایسنا/زنجان مدیرعامل انجمن ام.‌اس ابهر گفت: تامین دارو از اصلی‌ترین دغدغه‌های بیماران ام.‌اس در ابهر است. سید علی‌اکبر حبیبی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه عمده خدمات انجمن ام.اس ابهر از طریق رایزنی با سازمان‌های دولتی و هماهنگی‌های کشوری حل می‌شود، عنوان ‌کرد: از زمان استقلال و ثبت انجمن ام.‌اس ابهر همه هزینه‌های دارویی بیماران تحت […]

تامین دارو از اصلی‌ترین دغدغه‌های بیماران ام.اس در ابهر

ایسنا/زنجان مدیرعامل انجمن ام.‌اس ابهر گفت: تامین دارو از اصلی‌ترین دغدغه‌های بیماران ام.‌اس در ابهر است.

سید علی‌اکبر حبیبی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه عمده خدمات انجمن ام.اس ابهر از طریق رایزنی با سازمان‌های دولتی و هماهنگی‌های کشوری حل می‌شود، عنوان ‌کرد: از زمان استقلال و ثبت انجمن ام.‌اس ابهر همه هزینه‌های دارویی بیماران تحت پوشش از طرف این انجمن تامین شده است و بیماران هیچ‌گونه هزینه‌ای برای تهیه دارو پرداخت نمی‌کنند و در کنار سایر هزینه‌ها، این کار با کمک‌های خیرین و مردم نوع‌دوست منطقه صورت گرفته است که ما هم قدردان آن‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه بسته حمایتی خوبی از طریق رایزنی‌ها برای بیماران تهیه شده است، گفت: یکی دیگر از خدمات ارزشمند و قابل اشاره که با رایزنی و تلاش‌های انجمن ام.اس ایران شکل گرفته و از طریق ارتباطاتی که وجود دارد، در کل کشور و به ویژه ابهر هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت، تفاهم‌نامه حمایت‌های حقوقی و قضایی از بیماران ام.‌اس است که مابین اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز و انجمن ام.اس ایران منعقد شده است.

حبیبی در ادامه به مشکل تامین دارو در ابهر اشاره کرد و گفت: متاسفانه از سال گذشته در تهیه دارو در ابهر مشکلات اساسی داریم که این مشکل با وجود تلاش‌های فراوان مرتفع نشده است.

مدیرعامل انجمن ام.اس ابهر با اشاره به اینکه بیماران ام.اس ریسک بالایی برای ابتلا به کرونا دارند، افزود: در شرایط فعلی آن‌ها مجبور هستند برای تهیه برخی از داروهای خود به شهرهای اطراف سفر کنند.

وی با یادآوری حمایت‌های شبکه بهداشت و درمان ابهر، اظهار کرد: در راستای حل این مشکل پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از مشکلات فعلی، انحصار، تامین به موقع داروها و تجمع بیماران در یک داروخانه، توزیع داروهای ام.‌اس در چند داروخانه انجام گیرد.

منبع:ایسنا