تازه ترین گزارش سازمان جهانی بهداشت از وضعیت همه گیری کرونا در جهان

آذر 22, 1400
9 بازدید

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: برای ششمین هفته متوالی موارد جهانی ابتلا به کروناویروس کاهش یافته است. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، موارد جهانی ابتلا به کروناویروس در هفته منتهی به ۲۱ فوریه یعنی تا حدود سه روز قبل، ۱۱ درصد کاهش داشته که نشان دهنده کاهش موارد ابتلا برای ششمین […]

تازه ترین گزارش سازمان جهانی بهداشت از وضعیت همه گیری کرونا در جهان

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: برای ششمین هفته متوالی موارد جهانی ابتلا به کروناویروس کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، موارد جهانی ابتلا به کروناویروس در هفته منتهی به ۲۱ فوریه یعنی تا حدود سه روز قبل، ۱۱ درصد کاهش داشته که نشان دهنده کاهش موارد ابتلا برای ششمین هفته متوالی است.

سازمان جهانی بهداشت در گزارشی اعلام کرده است: ۲.۴ میلیون مورد ابتلا به کروناویروس و مرگ ۶۶ هزار بیمار دیگر ثبت شده که نسبت به هفته قبل آن کاهش ۲۰ درصدی داشته است.

ایالات متحده در حال حاضر بالاترین آمار مبتلایان جدید را گزارش کرده که بعد از آن برزیل، فرانسه، روسیه و هند قرار دارند.

این سازمان همچنین تاکید کرد: درحالیکه بسیاری از کشورها کاهش مجموع موارد ابتلا به کروناویروس را گزارش کرده اند اما موارد ابتلا به سویه های کووید-۱۹ رو به افزایش است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است: سویه B.۱.۱.۷ که اولین بار در انگلیس شناسایی شده در ۱۰۱ کشور شیوع پیدا کرده و سویه B.۱.۳۵۱ که اولین بار در آفریقای جنوبی مشاهده شد اکنون در ۵۱ کشور مشاهده شده است. همچنین سویه کمتر شایع موسوم به B.۱.۱.۲۸.۱ که در ژاپن و برزیل شناسایی شده در ۲۹ کشور گزارش شده است.

منبع:ایسنا