تاثیر روش های آموزشیِ دوران همه گیری بر خواب دانش آموزان

شهریور 1, 1400
111 بازدید

نتایج یک بررسی در ایالات متحده نشان می دهد که روش های آموزشی مختلف که در دوران شیوع کروناویروس توسط مسئولان مدارس اجرایی شده بر زمان و میزان خواب دانش آموزان تاثیر متفاوت داشته است.  یافته های یک مطالعه جدید که در ایالات متحده انجام گرفته حاکی از آن است که روشهای مختلف تدریس که […]

تاثیر روش های آموزشیِ دوران همه گیری بر خواب دانش آموزان

نتایج یک بررسی در ایالات متحده نشان می دهد که روش های آموزشی مختلف که در دوران شیوع کروناویروس توسط مسئولان مدارس اجرایی شده بر زمان و میزان خواب دانش آموزان تاثیر متفاوت داشته است.

 یافته های یک مطالعه جدید که در ایالات متحده انجام گرفته حاکی از آن است که روشهای مختلف تدریس که در دوران همه گیری کووید-۱۹ توسط مسئولان مدارس به کار گرفته شده، منجر به تفاوت چشمگیری در زمان و میزان خواب دانش آموزان شده است.
یافته های این مطالعه در مجله “خواب” منتشر شده است.
در این بررسی مشخص شد: دانش آموزانی که آموزشهای آنلاین را بدون شرکت در کلاس هایی که به صورت زنده برگزار می شوند یا ارتباط و تعامل برنامه ریزی شده با معلم دریافت کرده اند، تا دیر وقت بیدار بوده و بیشترین میزان خواب را داشته اند.
همچنین دانش آموزانی که به صورت حضوری در مدارس آموزش دیده اند، زودتر از خواب بیدار شده و کمترین میزان خواب را داشته اند.
به گزارش ایسنا به نقل از هندوستان تایمز، با آغاز همه گیری کووید-۱۹ در بیشتر مناطق جهان و اعمال محدودیتها به منظور پیشگیری از شیوع بیماری، نحوه فعالیت مدارس نیز دستخوش تغییراتی شد.
در برخی از مدارس آموزش های حضوری در ساختمان های مدارس ادامه پیدا کرد، در برخی مدارس آموزش ترکیبی در پیش گرفته و همچنین فعالیت آموزشی برخی مدارس کاملا آنلاین شد.
منبع:ایسنا