تاثیرگذاری سازمان‌های مردم‌نهاد در حادثه سیل شیراز

آذر 4, 1400
12 بازدید

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: سازمان‌های مردم نهاد جوان، فعالترین گروه در میان گروه‌های امدادی مردمی حاضر در حادثه سیل شیراز بودند. به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی رضایی عصر سه‌شنبه 6 فروردین در جمع خبرنگاران گفت: کارآمدی سازمان‌های مردم نهاد خصوصا در حوزه جوانان، در حادثه […]

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: سازمان‌های مردم نهاد جوان، فعالترین گروه در میان گروه‌های امدادی مردمی حاضر در حادثه سیل شیراز بودند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی رضایی عصر سه‌شنبه 6 فروردین در جمع خبرنگاران گفت: کارآمدی سازمان‌های مردم نهاد خصوصا در حوزه جوانان، در حادثه سیل شیراز و امدادرسانی به حادثه دیدگان کاملا مشهود بود.

وی با اشاره به دستور آماده باش تمام اماکن ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد از سوی مدیرکل ورزش و جوانان فارس از هفته گذشته، گفت: این اقدام براساس توجه به پیش بینی‌ها و با هدف کاهش مخاطرات و عوارض بحران‌هایی نظیر سیل شیراز انجام شد.

رضایی گفت: در کنار آماده سازی اماکن ورزشی سراسر استان و شهر شیراز برای اسکان میهمان نورزوی، سازمان‌های مردم نهادجوان استان فارس نیز از دیروز تا کنون با استفاده از تمام طرفیت موجود، مشغول خدمت رسانی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه تمرکز این خدمت رسانی در شهر شیراز بوده است، از تهیه 2 هزار پرس غذای گرم در شامگاه دوشنبه 5 فروردین و توزیع آن بین میهمانان اسکان یافته در اماکن ورزشی خبر داد و افزود: اعضای فعال این سازمان‌ها تا نیمه شب گذشته نیز اقدام به تهیه وعده صبحانه برای این میهمانان کردند .

معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: توانایی و تعهد سازمان های مردم نهاد جوان استان در خدمت رسانی به مردم در مقاطع مختلف قابل تقدیر بوده است.

رضایی اضافه کرد: جدای از ماهیت و هدف تشکیل هر کدام از این سازمان ها، مهم توانایی این سازمان ها و جوانان تشکیل دهنده آنها در بکارگیری توانایی مردم بصورت داوطلبانه است که در صورت تعریف صحیح می‌توانند هدایت کننده بزرگترین سرمایه اجتماعی، یعنی مشارکت مردم در شرایط مختلف باشند .

منبع: ايسنا