بیمارستان ولیعصر اراک هم کرونایی شد

مرداد 24, 1400
39 بازدید

 رییس دانشگاه علوم اراک گفت: به دلیل کمبود تخت برای بیماران کرونایی در سطح استان مرکزی، ناچار به انتخاب تنها گزینه موجود یعنی بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) اراک شدیم.  به نقل از علوم پزشکی اراک، دکتر سید محمد جمالیان بیان کرد: با توجه به گسترش این بیماری در موج پنجم و سرعت غیرقابل باور و […]

بیمارستان ولیعصر اراک هم کرونایی شد

 رییس دانشگاه علوم اراک گفت: به دلیل کمبود تخت برای بیماران کرونایی در سطح استان مرکزی، ناچار به انتخاب تنها گزینه موجود یعنی بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) اراک شدیم.

 به نقل از علوم پزشکی اراک، دکتر سید محمد جمالیان بیان کرد: با توجه به گسترش این بیماری در موج پنجم و سرعت غیرقابل باور و فزاینده آن در سطح استان و چرخش سریع در شهرستان های مختلف و با توجه به کمبود تخت در شهرستان ها، بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اراک که پیش از این سانتر تروما(تصادفات) بود را به مرکز درمان بیماران کرونایی تبدیل کردیم.

وی افزود: به دلیل حجم بالای تصادفات و دیگر اتفاقات و سوانح، حجم کاری این مرکز درمانی بالا بود که با تبدیل شدن آن به سانتر کرونا، عملا حجم کاری این بیمارستان دو و بلکه چند برابر شد.

وی تاکید کرد: اگر مردم و مسئولان همکاری لازم را با مجموعه بهداشت و درمان و حوزه سلامت نداشته باشند، این بیمارستان نیز تکمیل ظرفیت شده و عملا روزهای ناخوشایندی را تجربه می کنیم.

دکتر جمالیان در ادامه خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما در حوزه سلامت و مدافعان سلامت و کادر پزشکی این است که بیماری که نیاز به بستری دارد، از مراحل و فرایند درمان باز نماند، اما اگر بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) نیز تکمیل ظرفیت شود، دیگر بیمارستان دولتی نخواهد بود که به همشهریان و هم استانی ها خدمت رسانی کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان از مردم خواست تا این مهم را جدی بگیرند چراکه موج پنجم با پیک های قبلی تفاوت دارد و اگر به همین منوال با ساده انگاری و غفلت با این ویروس کنار بیاییم، متاسفانه روزهای سیاهی را تجربه خواهیم کرد.

منبع: ايسنا