بیش از ۸۰ درصد جمعیت استان اردبیل واکسینه شده‌ است

مهر 25, 1400
31 بازدید

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: همه افراد بالای ۱۲ سال باید نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند و تاکنون بالای ۸۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان واکسینه شده‌اند. بهروز ندایی ۲۵ مهر در جلسه مشترک ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و قرارگاه طرح شهید سلیمانی در سپاه حضرت عباس (ع) اظهار […]

بیش از ۸۰ درصد جمعیت استان اردبیل واکسینه شده‌ است

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: همه افراد بالای ۱۲ سال باید نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند و تاکنون بالای ۸۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان واکسینه شده‌اند.

بهروز ندایی ۲۵ مهر در جلسه مشترک ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و قرارگاه طرح شهید سلیمانی در سپاه حضرت عباس (ع) اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت کرونایی ۶ شهرستان استان به رنگ آبی درآمده و ۵ شهرستان دیگر نیز زرد است و باید همچنان از عادی انگاری پرهیز کنیم.

وی با بیان اینکه وضعیت کرونا در شرایط فعلی نیز شکننده است افزود: هرچند تعداد مراجعین سرپایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به یک‌پنجم کاهش‌یافته است اما در پیک ششم انتشار ویروس به‌صورت گسترده پیش‌بینی‌شده و دامن کودکان و نوجوانان را نیز خواهد گرفت.

جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: خوشبختانه تزریق واکسن دز سوم کادر درمان در برخی شهرها آغاز شده و باید تا ایمن‌سازی عمومی که حداقل۸۵درصد از جمعیت واکسینه شوند، این روند ادامه پیدا کند و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم موردتوجه باشد.

ندایی از مردم خواست که به نزدیک‌ترین مرکز تجمیعی واکسیناسیون یا مراکز بهداشت مراجعه کرده و نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند تا استان به یک ایمنی نسبی دست یابد.

معاون استاندار اردبیل گفت: ۱۸۵ نفر بستری در بیمارستان‌ها گزارش شده که روند نزولی بستری‌ها مراجعین را در این دوهفته اخیر شاهد هستیم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

منبع: ايسنا