بیش از ۷۰ درصد تولیدات کشاورزی کردستان در بخش زراعت است

مهر 24, 1400
31 بازدید

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: بیش از ۷۰ درصد تولیدات استان از بخش زراعت تأمین می‌شود و توسعه کشت حفاظتی می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای بهره‌وری و حفاظت از منابع آب و خاک شود. محمد فرید سپری با مهم خواندن اجرای طرح جهش تولید در استان کردستان اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد تولیدات کشاورزی کردستان […]

بیش از ۷۰ درصد تولیدات کشاورزی کردستان در بخش زراعت است

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: بیش از ۷۰ درصد تولیدات استان از بخش زراعت تأمین می‌شود و توسعه کشت حفاظتی می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای بهره‌وری و حفاظت از منابع آب و خاک شود.

محمد فرید سپری با مهم خواندن اجرای طرح جهش تولید در استان کردستان اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد تولیدات کشاورزی کردستان در بخش زراعت است و به همین جهت باید طرح‌ها و دستاوردهای علمی بخش زراعت را به خوبی در استان دنبال و اجرا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه بخش دامپروری وابسته به بخش زراعت است یادآور شد: هدف از اجرای این طرح افزایش و پایداری تولید در محصول استراتژیک گندم است و باید در این راستا به نحو احسن عمل کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بر اشرافیت کامل مدیران و کارشناسان بخش زراعت استان بر اجرای طرح جهش تولید در استان تاکید کرد و خواستار انتقال یافته‌های علمی و تجربی بخش زراعت به کشاورزان شد.

وی تصریح کرد: باید محققان و کارشناسان ما در کنار کشاورزان و گام به گام در راستای توسعه کشاورزی پایدار گام بردارند و یافته‌های علمی در عمل در اراضی کشاورزی به فعلیت درآید.

سپری بر ترویج و اشاعه کشت‌های حفاظتی در استان تأکید کرد و گفت: باید تمام مجموعه با اعتقادی راسخ به کشاورزی حفاظتی و ترغیب کشاورزان پیشرو در راستای نهادینه کردن کشاورزی حفاظتی تلاشی ویژه داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خواستار همکاری رسانه‌ها و مطبوعات استان در جهت توسعه کشت حفاظتی در استان شد و افزود: امیدواریم زمینه‌ای فراهم شود که کارشناسان و متخصصان بخش کشاورزی پیام‌های مناسب و تأثیر گذار را در رسانه‌ها و به ویژه فضای مجازی منتشر کنند.

سپری اعلام کرد: در سال زراعی پیش رو طرح جهش تولید با تأکید بر اجرای کشاورزی حفاظتی در سطح ۱۴ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی استان اجرایی می‌شود که امیدواریم نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.

منبع: ايسنا