بیش از ۶۳۹ هزار همدانی مشمول دریافت کالابرگ الکترونیک هستند

بیش از ۶۳۹ هزار همدانی مشمول دریافت کالابرگ الکترونیک هستند
خرداد 14, 1402
13 بازدید

به گزارش ایلنا از همدان، یوسف شعبانی اظهار کرد: براساس مصوبه هیأت دولت مقرر است ۲۰ درصد به یارانه دهک‌های یک، دو و سه اضافه شود که لازمه استفاده از این درصد خرید الکترونیکی ۱۰ قلم کالای مورد نیاز است. وی با بیان اینکه به منظور استفاده از ۲۰ درصد افزایش یارانه حتماً باید از […]

بیش از ۶۳۹ هزار همدانی مشمول دریافت کالابرگ الکترونیک هستند

به گزارش ایلنا از همدان، یوسف شعبانی اظهار کرد: براساس مصوبه هیأت دولت مقرر است ۲۰ درصد به یارانه دهک‌های یک، دو و سه اضافه شود که لازمه استفاده از این درصد خرید الکترونیکی ۱۰ قلم کالای مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه به منظور استفاده از ۲۰ درصد افزایش یارانه حتماً باید از کالابرگ الکترونیکی شارژ شده در کارت سرپرست خانوار خرید صورت گیرد، تصریح کرد: ۱۱ درصد از جمعیت استان همدان در دهک یک، ۱۲ درصد در دهک دو و ۱۲ درصد در دهک سه قرار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان ادامه داد: از جمعیت یک میلیون و ۹۴۳ هزار و ۹۴۶ نفری استان همدان، ۶۳۹ هزار و ۱۴۲ نفر مشمول دریافت کالابرگ الکترونیک هستند.

وی با تأکید بر ایجاد زیرساخت‌های اجرای این طرح در استان، خاطرنشان کرد: فروشگاه‌های واجد شرایط برای عرضه خدمات کالابرگ الکترونیک حتماً باید به سامانه کالابرگ الکترونیکی متصل باشند.

شعبانی با بیان اینکه طرح کالابرگ الکترونیک هنور ابلاغ نشده است، افزود: پیش بینی شده در استان همدان ۱۳۵۰ دستگاه پوز برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیک نیاز داشته باشیم که در حال حاضر ۹۷۲ فروشگاه و دستگاه پوز آماده ارائه خدمات است.

وی با تأکید بر اینکه اولویت اجرای این طرح در روستاها و نقاط کم برخوردار است، یادآور شد: براساس این طرح، افزایش ۲۰ درصدی یارانه شامل خرید نقدی نمی‌شود و تنها باید به صورت الکترونیکی خرید صورت گیرد همچنین سرپرست خانوار می‌توانند یک ماه زودتر از یارانه خود استفاده کنند.

انتهای پیام/منبع:ایلنا