بیش از ۲۹۰۰ عدد کارت تردد برای عشایر خراسان رضوی صادر شد

مرداد 20, 1400
79 بازدید

 مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از صدور۲۹۳۲ عدد کارت تردد دام برای سهولت در خدمات‌رسانی به عشایر استان خبر داد. محمد نبوی فرد در این خصوص اظهار کرد:  به منظور جلوگیری و کاهش قاچاق دام و  سهولت در خدمات‌رسانی به عشایر استان  تاکنون ۲۹۳۲ عدد کارت تردد برای عشایر استان صادر شده است. وی با […]

بیش از ۲۹۰۰ عدد کارت تردد برای عشایر خراسان رضوی صادر شد

 مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از صدور۲۹۳۲ عدد کارت تردد دام برای سهولت در خدمات‌رسانی به عشایر استان خبر داد.

محمد نبوی فرد در این خصوص اظهار کرد:  به منظور جلوگیری و کاهش قاچاق دام و  سهولت در خدمات‌رسانی به عشایر استان  تاکنون ۲۹۳۲ عدد کارت تردد برای عشایر استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه شناسایی دامداران و تردد دام عشایر بر اساس سامانه آماری مرکز ایران که پالایش شده‌اند، انجام می‌شود، افزود: در آبان‌ماه سال گذشته نتایج سرشماری ثبتی مبنای عشایر کوچنده در اختیار امور عشایر استان قرار گرفته است که این آمار در سامانه وجود دارد.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی با بیان اینکه «۶۵۶ هزار و ۹۵۰ راس دام هویت‌بخشی شده‌اند» یادآور شد: برای کسانی که در سامانه ثبت نام شده‌اند کارت تردد صادر شده  که ملاک هویتی عشایر است. این امر باعث جلوگیری از قاچاق دام،   تسهیل خدمات رسانی به عشایر و تمایز عشایر واقعی از غیر واقعی می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی امور عشایر خراسان، وی افزود: در راستای حمایت از عشایر استان تاکنون تعداد ۱۴هزار رأس دام مازاد عشایر توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده است.

منبع: ايسنا