بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای زلزله زدگان خراسان شمالی مصوبه امروز هیات دولت

آبان 19, 1400
7 بازدید

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی از اختصاص بیش از هزار میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی به زلزله‌زدگان استان در هیئت دولت خبر داد. جواد نظری افزود: با تصویب دولت مبلغ ۴۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه‌ای و تملک دارایی سرمایه‌ای به منظور بازسازی مناطق زلزله زده استان اختصاص یافت. وی […]

بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای زلزله زدگان خراسان شمالی مصوبه امروز هیات دولت

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی از اختصاص بیش از هزار میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی به زلزله‌زدگان استان در هیئت دولت خبر داد.

جواد نظری افزود: با تصویب دولت مبلغ ۴۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه‌ای و تملک دارایی سرمایه‌ای به منظور بازسازی مناطق زلزله زده استان اختصاص یافت.

وی گفت: این اعتبارات به منظور بازسازی بخش های خسارت دیده به اماکن مسکونی شهری و روستایی و تاسیسات زیربنایی ناشی از زلزله اردیبهشت ماه سال جاری در شهرستانهای گرمه، جاجرم و مانه و سملقان است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی نظری همچنین از موافقت هیئت وزیران برای پرداخت ۶۸۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به مناطق زلزله‌زده استان خبر داد و افزود: این تسهیلات با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری با بازپرداخت ۱۵ ساله و با ضمانت زنجیره ای خواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا