بیشترین جداسازی آب خام در 4 شهرستان استان

مهر 25, 1400
133 بازدید

 استاندار سمنان خواستار تشکیل یک کارگروه ویژه به منظور بررسی و پیگیری امورات مرتبط با آب، با حضور مدیران مرتبط در استان شد. سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان، گفت:مدیران حوزه آب، به صورت هفتگی جلساتی را با شخص بنده در خصوص بررسی و پیگیری مسائل مرتبط […]

بیشترین جداسازی آب خام در 4 شهرستان استان

 استاندار سمنان خواستار تشکیل یک کارگروه ویژه به منظور بررسی و پیگیری امورات مرتبط با آب، با حضور مدیران مرتبط در استان شد.

سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان، گفت:مدیران حوزه آب، به صورت هفتگی جلساتی را با شخص بنده در خصوص بررسی و پیگیری مسائل مرتبط با آب و دستیابی به راهکار و رویکرد های جدید خواهند داشت.

وی همچنین‌افزود: بحث پیگیری از مرکز و وزارتخانه برای جذب اعتبارات ملی در راستای تامین آب و اجرای طرح های حوزه آبرسانی و مدیریت بهینه مصرف، در دستور کار مدیران حوزه آب استان باشد.

هاشمی در ادامه تاکید کرد: مدیران به بحث گفتگوی صادقانه با مردم و پاسخگویی به مطالبات مردمی به صورت جدی و میدانی‌ پای کار بوده و در صدا و سیما و برنامه‌های پاسخگویی حضور یافته و پاسخگوی مطبوعات و اصحاب رسانه باشند.

وی اذعان داشت:اصحاب رسانه برای اقناع سازی مردم در خصوص کاهش مصرف آب و صرفه جویی، عدم برداشت از چاه های غیرمجاز و رعایت مصرف مجاز از چاه های با کنتور هوشمند، می توانند نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه باید به بحث صرفه جویی و مدیریت مصرف بهینه آب به صورت جدی توجه داشت، تصریح کرد:شهرداری ها نسبت به جداسازی آب شُرب از غیر شُرب در بحث نگهداری فضای سبز شهری، طی جدول زمانبندی مشخص اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: اصلاح شبکه آبرسانی در شهرها و روستاها در موارد و مکان هایی که نیاز به تعمیر و اصلاح دارد، به منظور جلوگیری از هدررفت آب باید توسط شرکت آب و فاضلاب استان انجام شود.

استاندار سمنان با تاکید بر این که توجه به طرح پساب و استفاده از فاضلاب از موارد دارای اهمیت استان است، گفت: برنامه های موجود در حوزه پساب و استفاده از فاضلاب به منظور توسعه صنعت در استان امری بسیار ضروری است که شهرداران شهرهای استان باید به این مهم توجه کنند.

بیشترین جداسازی آب خام در سمنان، دامغان،‌ مهدیشهر و گرمسار

محمد طاهری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان نیز از جلوگیری از آلودگی منابع آبی، رونق صنعت، افزایش سطح بهداشت و ..به عنوان دستاوردهای مدیریت ‌پساب نام برد و گفت: برای شبکه و خطوط خط انتقال فاضلاب شهر سمنان، ۱۲۰ کیلومتر شبکه اصلی و ۱۹۰ کیلومتر شبکه فرعی پیش بینی شده که تاکنون ۲۳۰ کیلومتر آن‌ انجام شده است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۴۰‌میلیارد تومان اعتبار برای این‌مهم در نظر گرفته شد افزود: ۷۵ درصد شبکه فاضلاب شهر سمنان اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان ادامه داد: یک‌ تصفیه خانه با مدل ۱۴ هزار مترمکعب در شبانه روز برای سمنان اجرا شده است.

طاهری خاطرنشان کرد: تاکنون برای ۴۱ هزار فقره انشعاب شهر سمنان بالغ بر ۵۰ درصد انشعابات، انشعاب فاضلاب نصب شده است.

وی با اشاره به مزایای جداسازی آب گفت: در شهرهای سمنان، دامغان،‌ مهدیشهر و گرمسار بیشترین جداسازی آب خام برای استفاده در مصارف مدیریت فضای سبز شهرداری ها صورت گرفته و در سایر شهرها نیز طرح ها در دستور کار است.

منبع: ايسنا