بوعلی: جهاددانشگاهی در حل مشکلات کشور نقش‌آفرینی کرده است

مرداد 25, 1400
0 بازدید

 فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به دستاوردها و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، گفت: این نهادانقلابی با شناخت دقیق نیازهای کشور در عرصه‌های علمی، فرهنگی، تعریف پروژه‌ها و طرح‌های جامع نقش مؤثری را در جهاد علمی برای حل مشکلات بر عهده دارد. سردار یدالله بوعلی در گفت و گو با ایسنا ضمن تبریک فرارسیدن سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، گفت: […]

بوعلی: جهاددانشگاهی در حل مشکلات کشور نقش‌آفرینی کرده است

 فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به دستاوردها و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، گفت: این نهادانقلابی با شناخت دقیق نیازهای کشور در عرصه‌های علمی، فرهنگی، تعریف پروژه‌ها و طرح‌های جامع نقش مؤثری را در جهاد علمی برای حل مشکلات بر عهده دارد.

سردار یدالله بوعلی در گفت و گو با ایسنا ضمن تبریک فرارسیدن سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، گفت: بدون شک جهاددانشگاهی یک نهاد مؤثر در ارتقای علمی و فعال در زمینه تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی و فناورانه در کشور است که نقش بزرگی در خودکفایی علمی ایران اسلامی ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه مراکز تحقیقاتی و فرهنگی زیر نظر جهاددانشگاهی کارنامه درخشانی از خود ثبت کرده‌اند، گفت: پژوهشکده رویان، مرکز تحقیقات سلول‌های بنیادی، بانک خون بند ناف و خبرگزاری قرآنی (ایکنا) از جمله این مراکز شاخص علمی و فرهنگی هستند.

فرمانده سپاه فجر با تأکید بر اهمیت حمایت از مراکز علمی و دانشگاهی تصریح کرد: جهاددانشگاهی با شناخت دقیق نیازهای کشور در عرصه‌های علمی و فرهنگی و تعریف پروژه‌ها و طرح‌های جامع نقش مؤثری را در جهاد علمی برای حل مشکلات بر عهده دارد.

بوعلی با اشاره به حمایت جهاددانشگاهی از طرح‌های نوآورانه نخبگان جوان کشور، گفت: مجموعه سپاه فارس با نهادهای علمی و دانشگاهی استان ارتباط و همکاری بسیار خوبی دارد که نمونه آن برگزاری دوره‌های تخصصی مهارت سرباز برای جوانان در دروه خدمت وظیفه توسط جهاددانشگاهی استان فارس بوده است که اقدامی مؤثر و قابل سپاس است.

منبع:ایسنا