بورس سال را با چراغ سبز به پایان برد

آذر 4, 1400
15 بازدید

بازار سرمایه امروز که روز آخر کاری این بازار در سال جاری بود روندی صعودی خود را حفظ کرد و در حالی به کار خود پایان داد که دوباره به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد بازگشته بود. به گزارش ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحد صعود تا رقم […]

بورس سال را با چراغ سبز به پایان برد

بازار سرمایه امروز که روز آخر کاری این بازار در سال جاری بود روندی صعودی خود را حفظ کرد و در حالی به کار خود پایان داد که دوباره به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد بازگشته بود.

به گزارش ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحد صعود تا رقم یک میلیون و ۳۰۷ هزار واحد افزایش یافت. شاخص کل با معیار هم وزن هم با ۱۸۶۲ واحد افزایش رقم ۴۳۹ هزار و ۷۹۵ واحد را ثبت کرد.

معامله گران این بازار ۷۳۰ هزار معامله به ارزش ۶۷ هزار و ۸۵۹ میلیارد ریال انجام دادند. فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، پالایش نفت تهران و پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

شاخص کل فرابورس هم با ۱۶۲ واحد افزایش به رقم ۱۷ هزار و ۹۹۰ واحد رسید در این بازار ۳۳۸ هزار معامله به ارزش ۴۹۹ هزار و ۵۸۳ میلیارد ریال انجام شد. بیمه پاسارگاد، پتروشیمی تندگویان، هولدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و سنگ آهن گهرزمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی مارون نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا