بودجه ۱۴۰۰ شهرداری‌های استان یزد تهیه و تدوین شد

آذر 22, 1400
11 بازدید

ایسنا/یزد مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد از تهیه و تدوین بودجه و عوارض قانونی شهرداری‌های استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد. «محمد یارمند» در نشست کارگروه استانی مدیریت شهری و شهرداران استان که با حضور «علی اکبر اسدی» مدیر کل برنامه‌ریزی و بودجه سازمان شهرداری‌ها ‌و دهیاری های کشور امروز در سالن […]

 بودجه ۱۴۰۰ شهرداری‌های استان یزد تهیه و تدوین شد

ایسنا/یزد مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد از تهیه و تدوین بودجه و عوارض قانونی شهرداری‌های استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

«محمد یارمند» در نشست کارگروه استانی مدیریت شهری و شهرداران استان که با حضور «علی اکبر اسدی» مدیر کل برنامه‌ریزی و بودجه سازمان شهرداری‌ها ‌و دهیاری های کشور امروز در سالن جلسات مجموعه‌ی «راه و ما» برگزار شد، ضمن اعلام این خبر ادامه داد: با توجه به سال پایانی شوراهای اسلامی، ‌لازم است شهرداران در انجام حسابرسی سال ٩٩ و سال های قبل تسریع کنند و حداکثر تا پایان خرداد سال آینده فرآیند حسابرسی شهرداری و شورای اسلامی شهرها پایان پذیرد.

‌وی افزود: با توجه با این که عوارض کسب و پیشه از حقوق قانونی شهرداری‌هاست و درآمد مناسبی برای شهرداری است، شهرداران اهتمام جدی نسبت به دریافت آن در شهرهای خود داشته باشند و گزارش آن را به اداره کل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری ارسال کنند.

یارمند خاطرنشان کرد: به منظور تسریع در فرآیند سامانه سمیع، همه شهرداران استان حداکثر تا مدت یک هفته اطلاعات خودرویی خود را به اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری ارسال کنند تا پس از جمع‌بندی به اتحادیه حمل و نقل همگانی ارسال شود.

وی گفت: به منظور اصلاح و بازنگری در قانون شهرداری‌ها، شهرداران نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای جمع‌بندی و ارسال به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به اداره کل دفتر امور شهری و شوراها ارسال کنند.

یارمند در پایان نیز تصریح کرد: شهرداران راهکارها و پیشنهادات خود را جهت کمک به سازمان محیط زیست استان برای معرفی صنایع آلاینده و پایش آن به اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری ارسال کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا